1335 (1035) 2018-09-14 - 2018-09-20

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Trwa odliczanie do Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, który rozpoczyna się w poniedziałek, 17 września. Pokazy festiwalowe będą się odbywać w Gdyńskim Centrum Filmowym, a także – jak co roku – w Teatrze Muzycznego i Multikinie oraz w nowo otwartym Konsulacie Kultury.

Do niedzieli włącznie Kino Studyjne GCF zaprasza na nowe filmy, między innymi na komedię „Juliusz”, która startuje w tegorocznym Konkursie Głównym.
Tytułowym bohaterem komedii „Juliusz” jest sympatyczny nauczyciel plastyki, który kiepsko sobie radzi z życiem, a zwłaszcza z ojcem, nieustająco imprezującym artystą malarzem. W rolach głównych wystąpili: Wojciech Mecwaldowski i Jan Peszek. Film, który jest debiutem reżyserskim Aleksandra Pietrzaka, znalazł się w stawce szesnastu filmów nominowanych do Złotych Lwów w Konkursie Głównym 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W repertuarze Kina Studyjnego GCF nadal jest też inny film konkursowy, „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego.
Na przedpremierowy pokaz filmu „Tajemnice Silver Lake” – pełnego czarnego humoru kryminału, nawiązującego do klasycznych filmów noir – można wybrać się w sobotę, 15 września. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza wraz z Radiem Wihajster i Gutek Film. W Kinie Studyjnym GCF w ten weekend można również oglądać filmy: „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, „Biały kieł”, „Dogman”, „Letnia szkoła życia”, „Fokstrot”, „Księgarnia z marzeniami”, „Człowiek delfin”.
Szczegółowy repertuar Kina Studyjnego GCF jest dostępny na stronie www.gcf.org.pl. Bilety na film kosztują 17, 14 i 11 złotych (normalny / ulgowy / grupowy).