Trzy gdyńskie kąpieliska – Redłowo, Śródmieście i Babie Doły są otwarte dla mieszkańców i turystów.
1336 (1036) 2018-09-21 - 2018-09-27

Dzieje się w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wydarzenia organizowane w filiach w całym mieście.
Biblioteka Chylonia „Pod Żabką” (ul. Kartuska 20B) zaprasza 21 września o godz. 13.30 na spotkanie pt. „Plastyka dla Smyka”. Wszystkie chętne dzieci poniżej 12. roku życia mogą wziąć udział w zajęciach rozwijających zdolności manualne w zróżnicowanych technikach plastycznych. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc należy zapisać się drogą telefoniczną: 58 623 39 71.
Biblioteka Obłuże (Ul. Boisko 6) zaprasza 21 września o godz. 17.00 dzieci wraz z rodzicami na niezwykły spektakl pt. „Tu rządzi kot” w wykonaniu Teatru Kurtyna z Krakowa. Tytułowy bohater, spragniony wiedzy i dociekliwy kot powiedzie widzów przez zabawną i pouczającą opowieść o wytrwałości, pracowitości, byciu uczciwym i sprawiedliwym. Spotkanie finansowane ze środków Rady Dzielnicy Obłuże.
Ścinkoszycie to warsztaty szycia dla dzieci, zajęcia odbędą się 24 września o godz. 17.00 w Mediatece Pogórze (ul. Porębskiego 21). Należy zabrać ze sobą maszynę do szycia i przyjdź. Prace zostaną przekazane do schroniska dla zwierząt. Dzieci tylko pod opieką dorosłych. Liczy się każda para rąk. Spotkanie w ramach projektu „W bibliotece po sąsiedzku”.
Herbaciany Klub Książki odbędzie się w Bibliotece Działki Leśne (ul. Warszawska 3) 25 września o godz. 14.00. Herbaciany Klub Książki to kameralne spotkania dla miłośników książek i amatorów herbaty.
25 września o godz. 18.00 Biblioteka Działki Leśne (ul. Warszawska 3) zaprasza na spotkanie autorskie z Agnieszką Krawczyk. Pisarka pochodzi z Krakowa, autorka kryminałów i powieści obyczajowych, cyklu „Magiczne miejsce” oraz serii „Czary codzienności”. W 2018 ukazały się „Tylko dobre wiadomości” oraz pierwsza część nowej sagi „Uśmiech losu”, czyli „Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą”.
Biblioteka Chylonia „pod Żabką” (ul. Karuska 20B) zaprasza 25 września o godz. 17.30 na obchody Dnia Chłopaka. Zapraszenie dla wszystkich chętnych dzieci, a w szczególności chłopców na różne konkurencje, zabawy przy muzyce. Na zakończenie wszyscy chłopcy zostaną udekorowani medalami „Super Chłopak 2018”. Wstęp wolny.
Biblioteka Oksywie (ul. Podchorążych 10A) zaprasza wszystkich chętnych i zainteresowanych robótkami ręcznymi na spotkania pt. „Tak jak nasze mamy, tak my teraz dziergamy”. Najbliższe odbędzie się 27 września o godz. 14.00. Prowadzą je seniorki pani Krysia i pani Alicja.
Od 17 września Wypożyczalnia Naukowa jest nieczynna z powodu remontu. Terminy zwrotu wypożyczonych materiałów bibliotecznych przypadające na czas zamknięcia biblioteki zostały automatycznie przedłużone do czasu ponownego otwarcia filii. Zwrot książek oraz uregulowanie zaległości finansowych możliwe jest w Bibliotece Wzgórze (ul. Bpa Dominika 3).
W dniach 28 i 29 września wszystkie biblioteki będą nieczynne.

ikona