1337 (1037) 2018-09-28 - 2018-10-04

Dzieje się w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wydarzenia organizowane w filiach w całym mieście.
W dniach 28 i 29 września ze względu na szkolenia bibliotekarzy wszystkie filie Biblioteki Gdynia będą nieczynne.
Biblioteka Obłuże (ul. Boisko 6) zaprasza 2 października o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z Tanyą Valko, autorką bestsellerowej „Arabskiej sagi”.
Pisarka mieszkała w krajach arabskich, w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej, a następnie w Indonezji. Po ponad 25 latach na obczyźnie w 2018 r. pozostawia za sobą dyplomatyczne życie i wraca do Polski. Na jak długo – życie pokaże.
Spotkanie odbędzie się pod tytułem: „Miłość i nienawiść, bogactwo i nędza w Arabskiej sadze, czyli Polki na Bliskim Wschodzie w czasie wojny i zawieruchy” i promować będzie najnowszą książkę autorki „Arabski syn”.
3 października o godz. 18.00 zapraszamy do Biblioteki z Pasją (al. Zwycięstwa 96/98) na spotkanie autorskie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki z Wojtkiem Wawszczykiem, autorem komiksu „Pan Żarówka”. Zanim jednak zadebiutował jako twórca komiksowy, kilka lat zajmował się animacją. Na swoim koncie ma współpracę przy tworzeniu animacji do filmów takich jak: „Ja, Robot”, „Aeon Flux” oraz krótkiego filmu reklamowego Walta Disneya. W Polsce znany jako twórca adaptacji komiksu „Jeż Jerzy”, reklam z serii „Serce i Rozum” i współtwórca animowanego serialu dla dzieci „Kacperiada”.
Spotkanie poprowadzi Bartek Marciniak, aktywny miłośnik sztuki komiksowej i popkultury, zawodowy aktor.
Jesień w mrokach średniowiecza to cykl spotkań z autorami powieści historycznych, którzy w formie prezentacji multimedialnych przybliżą okres średniowiecza. Prelegenci obalą narosłe mity wokół tej epoki, zaprezentują sylwetki legendarnych postaci historycznych, opowiedzą o sztuce wojennej omawiając słynne bitwy i kompanie wojskowe. Nie zabraknie również prezentacji rycerskiego oręża i ekwipunku.
Pierwsze spotkanie pt. „Sztuka wojenna średniowiecza” odbędzie się 4 października o godz. 17.00 do Biblioteki Grabówek (ul. Morska 113). Gośćmi będą Rafał Dębski i Dariusz Domagalski.
4 października o godz. 17.00 w Bibliotece Obłuże (ul. Boisko 6) odbędzie się niezwykły pokaz pt. „Próżnia i jej tajemnice” w wykonaniu naukowców z centrum EduFun.
Do udziału zaproszone są wszystkie dzieci od 6. roku życia. Będzie to okazja, zeby dowiedzieć się, czym jest próżnia i jak zachowują się w niej różne przedmioty. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Obłuże kulturalne”.
Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy pod nr. tel. 58 625 08 16, e-mail: filianr1@bibliotekagdynia.pld.