1337 (1037) 2018-09-28 - 2018-10-04

Pierwsze stacje MEVO #wGdyni

W naszym mieście pojawiły się pierwsze stacje postojowe Roweru Metropolitalnego MEVO. W sumie w całej aglomeracji będzie ich 660, w tym w Gdyni 146.
W wielu miejscach na terenie całego miasta zaczęły pojawiać się komplety stojaków rowerowych, w dobrze znanym gdynianom kształcie trapezu, lecz w ciemnoszarym kolorze. To pierwsze stacje roweru metropolitalnego MEVO. Docelowo w Gdyni powstanie 146 stacji z łączną liczbą 1152 stojaków. Wygląd stojaków rowerowych będzie identyczny we wszystkich 14 gminach biorących udział w projekcie.
Rower MEVO to rower bezstacyjny, czyli nie wymagający dokowania w stacji. Dedykowane parkingi mają za zadanie zachęcać do odstawiania w tych właśnie miejscach, aby zapewnić równomierne rozłożenie całej floty na terenie miasta. Oczywiście rower będzie można zostawić w dowolnym publicznym miejscu, jednak będzie się to wiązało z niewielką opłatą. Wszystkie rowery będą wyposażone w GPS, co pozwoli na łatwą lokalizację jednośladu za pomocą aplikacji na smartfonie – mówi Jakub Furkal, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej.
Miejsca, w których pojawią się kolejne stacje można poznać po oznaczeniach na chodnikach.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.