1337 (1037) 2018-09-28 - 2018-10-04

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

„Zimna wojna”, „Kamerdyner”, „Kler” – najlepsze i najgłośniejsze filmy tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych można oglądać w Gdyńskim Centrum Filmowym. W sobotę zaczyna się z kolei jubileuszowy, dziesiąty festiwal kina historycznego „NNW. Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”.
Festiwal NNW to cztery dni wypełnione pokazami filmów dokumentalnych i fabularnych, reportażami radiowymi, ciekawymi dyskusjami panelowymi, rozmowami o książkach historycznych. Towarzyszą im wystawy, instalacje artystyczne i widowiska muzyczne. Jubileuszowa edycja Festiwalu NNW zacznie się w Gdyńskim Centrum Filmowym w sobotę, 29 września, i potrwa do wtorku, 2 października. Data zakończenia jest nieprzypadkowa, bowiem właśnie na ten dzień zaplanowano uroczystości pogrzebowe admirała Unruga, wielkiego patrioty i dowódcy polskiej Floty. Więcej informacji na oficjalnej stronie Festiwalu: www.festiwalnnw.pl.
W związku z Festiwalem NNW przez cztery dni w Kinie Studyjnym GCF dostępne będą wyłącznie wieczorne seanse. W repertuarze na ten tydzień znalazły się filmy: „Zimna wojna”, „Kamerdyner”, „Kler”, „Juliusz”, „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, „Jesień we Francji”, „Kręcisz mnie”, „Tajemnice Silver Lake” oraz dokument „Czyściciele internetu”. Wybrane seanse „Zimnej wojny” i „Kleru” dostępne są z napisami w języku angielskim. Z dziećmi warto wybrać się na film „Krzysiu, gdzie jesteś?” albo animację „Księżniczka i smok”. Szczegółowy repertuar Kina Studyjnego GCF jest dostępny na stronie www.gcf.org.pl.
Bilety na film kosztują 17, 14 i 11 złotych (normalny / ulgowy / grupowy), a w Tanie Poniedziałki – 13 i 11 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek.