1337 (1037) 2018-09-28 - 2018-10-04

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Wystawa potrwa do 31 grudnia 2024 r.
– na wystawę Karola Śliwki, wybitnego grafika, autora ponad 400 znaków graficznych. Jest to największa do tej pory wystawa monograficzna poświęcona temu twórcy. Karol Śliwka ma w swoim dorobku projekty opakowań, okładek książek i płyt, znaczków oraz plakatów. Wystawę można oglądać do 14 października.
Szczegóły www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powodów, do rozmaitych miejsc na świecie.
Szczegóły na www.polska1.pl.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza na wystawę malarstwa Joanny Bentkowskiej-Hlebowicz do lokalu artystycznego Tygiel (wejście od ul. Władysława IV).
Wystawa otwarta do 2 października 2018.
***
Stowarzyszenie i Muzeum Morskie w Gdańsku zapraszają na wystawę grafiki cyfrowej 6 x CYFRA na statek muzeum „Dar Pomorza” (al. Jana Pawla II).
Wystawa czynna do 6 października.
Szczegóły na www.eraartprofile.pl lub pod nr. tel. 58 622 33 11.
***
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na:
– wystawę „Zbrojownia Muzeum Marynarki Wojennej”,
– wystawę „W świecie dawnych żaglowców”,
– Ekspozycję Plenerową Broni i Uzbrojenia Morskiego (w poniedziałki bezpłatnie).
Zwiedzanie od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-18.00. Zwiedzanie ORP „Błyskawica” w godz. 10.00-13.00 i 14.00-18.00 od wtorku do niedzieli.
Szczegóły www.muzeummw.pl
***
Centrum Aktywności Seniora (ul. 3 Maja 27-31) zaprasza na wystawę fotografii na płótnie Haliny Wasielke-Cieślak „Moja Gdynia”. Wystawę można oglądać do 12 października w godz. 9.00-15.00.
***
Biblioteka Grabówek (ul. Morska 113) zaprasza do oglądania wystawy prac „Pomorskie pejzaże” Bronisława Melzera.
Wystawa potrwa do końca września.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
- na wystawę fotografii „Dzieci Afganistanu” sierżanta Szymona Mutwickiego.
Wspomnienia Afganistanu oczami weterana, można oglądać do 30 września od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 oraz na życzenie,
- 2 października na wernisaż wystawy malarstwa „Nieformalnej grupy artystycznej Riwiera i przyjaciele”. Na wystawie będzie można zobaczyć prace artystów malarzy m.in. Zofii Orczyńskiej, Emilii i Andrzeja Sobierajów, Dariusza Bożyka, Wojtka Góreckiego, Alojzego Osady, Władysława Pitalii, Barbary Małachwiej i prof. Czesława Tumielewicza. Początek o godz. 18.00 w Małej Galerii im. Admirała floty A. Karwety.
Wstęp wolny.
Wystawę będzie można oglądać do 24 października br. od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00 oraz na życzenie.
***
Akwarium Galeria Sztuki (ul. 10 Lutego 11, II piętro) zaprasza na wystawy Beaty Rzepińskiej Samerlling, Ewy KutyłyEli Chmielewskiej. Wystawy można oglądać do 5 października.
***
Galeria Punkt (ul. św. Piotra 17) zaprasza na wystawę australijskiego artysty Matta Fortrose’a pt. „Liteweight”.
Wystawę można oglądać do 29 września.
***
Towarzystwo Miłośników Gdyni, Koło plastyków (ul. Władysława IV 51) zaprasza na wystawę malarstwa „Wspomnienie lata”. Wystawę można oglądać do 18 października.
***
Galeria Debiut przy Zespole Szkół Plastycznych (ul. Orłowska 8) zaprasza na wystawy Julity Wiench i Mariusza Mielęckiego. Można je oglądać do 30 września w piątek w godz. 10.00-15.00 oraz w sobotę i w niedzielę w godz. 11.00-16.00. Wstęp wolny.
***
Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, zapraszają do 30 września na Wystawę „Kaszubski Etno-Design” Małgorzaty Bądkowskiej, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych.
Wystawę można obejrzeć w godzinach pracy KFK.
***
Biblioteka Chylonia „Pod Żabką” (ul. Karuska 20B) zaprasza miłośników sztuki i wszystkich zainteresowanych na wystawę „Rezonans potrzeby serca”.
Autorem prac jest Roman Czemplik, chyloński rysownik.
Wystawę prac malowanych akwarelami można oglądać do 31 października.