1340 (1040) 2018-10-19 - 2018-10-25

Dzień Rodzeństwa

Gdynia rodzinna zaprasza na wyda­rzenia w ramach obchodzonego w Gdyni Dnia Rodzeństwa. Warsztaty rodzinne odbędą się 20 paź­dziernika w godz. 11.00-14.00 w galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego (pl. Grunwaldzki 2).
W programie przygotowywanie prezentów dla rodzeństwa, tworzenie breloczków, ozdób ceramicznych oraz kwiatów w kulach tzw. Kokedama, które przygotowane własno­ręcznie staną się wyjątkowym prezentem dla rodzeństwa. Będzie można także otrzymać kartę pocztową – do wysłania na poczcie do siostry lub brata.
Samorząd gdyński wprowadził w 2016 roku do kalendarza miejskich wydarzeń Dzień Rodzeństwa, który obcho­dzimy 22 października. Inicjatywa wprowadzenia Dnia Rodzeństwa zrodziła się wraz z powstaniem projektu Gdynia Rodzinna. Dzień Rodzeństwa jest dopełnieniem funkcjonujących już świąt rodzinnych – Dnia Matki, Dnia Ojca, Dnia Dziecka oraz Dnia Rodziny. Dzień Rodzeń­stwa dotyczy osób w różnym wieku, może go świętować każdy, kto ma rodzeństwo. Święto to doskonała okazja do zacieśnienia i pielęgnowania relacji z rodzeństwem.

ikona