Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1340 (1040) 2018-10-19 - 2018-10-25

Gdyńska edukacja na szóstkę

Gdynia kolejny raz otrzymała tytuł „Samorządowego Lidera Edukacji”. Nasze miasto doceniono za odważne, efektywne i nowoczesne działania w polityce oświatowej, prowadzone woparciu o najwyższe standardy. Gala finałowa programu, podczas której wręczono wyróżnienie, odbyła się 13 października w Krakowie.
Jesteśmy przekonani, że inwestycja w edukację to najlepsza inwestycja w przyszłość naszego miasta. Już teraz poziom edukacji, który mamy w Gdyni jest jednym z najwyższych w Polsce. Tych sukcesów nie byłoby, gdyby nie ciężka praca i zaangażowanie dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców, pracowników obsługi i administracji oraz pracowników wydziału edukacji. Przede wszystkim jednak to zasługa samych uczniów, wśród których są zwycięzcy międzynarodowych olimpiad, finałów Odysei Umysłu czy konkursów informatycznych – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.
„Samorządowy Lider Edukacji” to jeden z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych certyfikatów jakości, które może otrzymać jednostka samorządu terytorialnego. Wyróżnienia są przyznawane od ośmiu lat i trafiają do najlepszych pod względem polityki oświatowej gmin, powiatów i województw w Polsce. Gdynia wyróżnienie otrzymała już po raz trzeci, wcześniej w roku 2013 i 2017.
Podczas gali finałowej wręczono także nagrody specjalne. Gdynia otrzymała wyróżnienie nadzwyczajne „Sukces roku w oświacie”. Jest ono przyznawane samorządom, które z powodzeniem wdrożyły projekt edukacyjny lub zrealizowały inicjatywę oświatową o szczególnym potencjale innowacyjnym, wyróżniającym się w skali ogólnopolskiej.