Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1340 (1040) 2018-10-19 - 2018-10-25

Przy Dickmana przygotowania do budowy bloku komunalnego

Nowoczesny, dostosowany do potrzeb osób o różnym stopniu sprawności budynek komunalny, stanie przy ul. Dickmana na Oksywiu, na części działki zajmowanej dziś jeszcze przez tzw. baraki mieszkalne. Dotychczasowi lokatorzy dwóch budynków przeprowadzili się do nowych mieszkań, a opuszczony przez nich teren zabezpieczono. Wkrótce rozpocznie się rozbiórka budynków przy Dickmana 28 i 30, by przygotować plac pod nową inwestycję.
Przygotowany projekt spełnia wymogi dostępności. Dobrze będą się tu czuć zarówno osoby starsze, jak i mające kłopoty z poruszaniem się; także korzystające z wózków. Będzie winda i wygodne schody. Zaplanowano pomieszczenia wspólne. Na pewno będzie wózkarnia i świetlica, a co oprócz nich, zdecydują mieszkańcy. Może to być warsztat albo siłownia. Wszystkie mieszkania będą miały balkony, a te położone na parterze – małe ogródki. Zaprojektowano też wspólny ogród, w którym mieszkańcy będą mogli uprawiać warzywa, lub rośliny ozdobne. Uprawa będzie prowadzona w skrzyniach ułatwiających dostęp osobom na wózkach.
Swoją siedzibę znajdzie tu placówka opiekuńcza dla dzieci i młodzieży.
Rozbiórka jest początkiem procesu inwestycyjnego, w wyniku którego za kilkanaście miesięcy na Dickmana pojawi się nowy budynek z mieszkaniami komunalnymi.
Będzie mogła w nim zamieszkać część z tych osób, które teraz muszą się wyprowadzić.
To dotychczasowi mieszkańcy ul. Dickmana, budynku którego remont okazał się niemożliwy do przeprowadzenia.
W kwietniu 2017 roku przeprowadzono prace mające określić możliwość docieplenia, co pozwoliłoby na znaczne obniżenie rachunków. Okazało się jednak, że konstrukcja budynków nie powinna już być dodatkowo obciążana, a konieczny remont (np. fundamentów) mógłby wymagać de facto rozbiórki obiektów.