UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
1340 (1040) 2018-10-19 - 2018-10-25

Serce gospodarki morskiej zabiło w Gdyni

30 prelegentów, 600 uczestników, 4 panele - tak w skrócie można opisać Forum Gospodarki Morskiej #Gdynia 2018. „Nowoczesne technologie kierunkiem rozwoju gospodarki morskiej na świecie i w Polsce” były motywem przewodnim tegorocznej edycji Forum.
To najlepsze miejsce do tego, żeby w sposób bardzo jasny i klarowny wybrzmiewały te wyzwania, które stoją przed władzą publiczną. Chciałbym podnieść temat niezwykle ważki, kluczowy dla dalszego rozwoju miasta i portu. Apelujemy do rządu o podjęcie działań na rzecz budowy drogi Czerwonej. Brak tej drogi ogranicza rozwój portu, ale jest też przyczyną udręki mieszkańców dzielnic północnych, którzy tkwią w korkach generowanych przez ruch towarowy. – mówił Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
I dodał - Przez ostatnie dwadzieścia lat dynamiczny rozwój miasta i portu, ale także wspólne wyzwania dotyczące infrastruktury dostępowej – ulica Janka Wiśniewskiego, Trasa Kwiatkowskiego – sprawiły, że dzisiaj port ma obsługę komunikacyjną, ale bez złotówki z budżetu państwa. To środki portu, środki miasta i środki, o które wspólnie aplikowaliśmy z budżetu europejskiego. Dzisiaj, aby port mógł podnieść i rozwijać swój potencjał, potrzebna jest budowa drogi Czerwonej.
W ramach wydarzenia już po raz trzeci Gdynia oraz Pomorska Fundacja Filmowa zorganizowały konkurs filmowy na scenariusz i realizację filmu krótkometrażowego promującego gospodarkę morską w Polsce. Tym razem zwycięzcą został Adrian Apanel, absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej za film „Morskie potwory”. Gratulacje!