Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1340 (1040) 2018-10-19 - 2018-10-25

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Najnowszy film Janusza Kondratiuka „Jak pies z kotem”, z nagrodzonymi na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych rolami Aleksandry Koniecznej i Olgierda Łukaszewicza, można już oglądać w Gdyńskim Centrum Filmowym. W nadchodzącym tygodniu rozpoczyna się również czterodniowy Festiwal Filmów Irlandzkich.
„Jak pies z kotem” to niezwykle osobisty film Janusza Kondratiuka. Reżyser opowiada w nim o relacji z bratem, Andrzejem Kondratiukiem, którym opiekował się w ostatnim okresie jego życia. W dwójkę braci wcielili się Robert Więckiewicz i Olgierd Łukaszewicz. Postać Igi Cembrzyńskiej brawurowo zagrała Aleksandra Konieczna.
Jedną z filmowych premier tego tygodnia są „53 wojny”, debiutancki film Ewy Bukowskiej. W Kinie Studyjnym GCF nadal można oglądać: „7 uczuć” Marka Koterskiego, „Kler” Wojciecha Smarzowskiego, „Kamerdynera” Filipa Bajona, „Zimną wojnę” Pawła Pawlikowskiego. Wybrane seanse prezentowane są z napisami w języku angielskim.
Przedpremierowy pokaz skandynawskiego dreszczowca „Winni”, nagradzanego przez publiczność na festiwalach w Sundance i Rotterdamie, odbędzie się w Kinie Studyjnym GCF 24 października o godz. 20.00. Na seans zapraszają Radio Wihajster i Gutek Film.
W ramach pierwszego powakacyjnego spotkania w cyklu edukacyjnym Mistrzowie Kina Europejskiego 24 października o godz. 10.00 zaprezentowane zostanie arcydzieło czechosłowackiej nowej fali w reż. Jiriego Menzla, film „Pociągi pod specjalnym nadzorem” z 1966 roku.
Najgłośniejsze pełnometrażowe filmy ostatnich lat, krótkie metraże, warsztat plastyczny dla dzieci oraz prezentacje o kinie Zielonej Wyspy – tak w skrócie przedstawia się program Festiwalu Filmu Irlandzkiego w Gdyni. Gdyńskie Centrum Filmowe i Fundacja Kultury Irlandzkiej zapraszają na projekcje w sali Goplana, od czwartku do niedzieli, 25-28 października. Cena biletu na każdy festiwalowy film to tylko 10 złotych.
Bilety kosztują 17, 14 i 11 zł (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 13 i 11 zł. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek.
Szczegółowy repertuar jest dostępny na stronie www.gcf.org.pl.

ikona