Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1340 (1040) 2018-10-19 - 2018-10-25

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (ul. Bema 26) zaprasza:
– 19 i 20 października na sztukę Petera Shaffera „Amadeusz” w reż. Jacka Bały.
Wirtuoz i prowokator. Amadeusz Mo­zart. Genialne dziecko, histeryczny artysta, nieokiełznany duch. Historia jego życia i twórczości obfituje w przypadki śmieszne i straszne, intrygi, ubóstwo, władzę i pełen sprzeczności związek z żoną. Porywał tłumy i możnych całego świata, ale miał też i wrogów. Wśród nich Antonio Salieri, który, nie mogąc pogodzić się z faktem, że uczeń przerasta mistrza, postanowił go zniszczyć. Wciąga­jąca i prawdziwa historia awangardowej muzyki, przebiegłej intrygi, wielkiej miłości i zazdrości, która nie wybacza….
– 21 października na spektakl „Zabójstwo króla” Piera Paola Pasoliniego w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
„Zabójstwo króla” to przekorna rozprawa o konflikcie pokoleń, walce dobra ze złem, religii, erotyce i społeczeństwie konsump­cyjnym. Mocna i poruszająca sztuka, w której dojrzały, bogaty bohater buntuje się przeciwko własnemu losowi. Wikła się w skomplikowaną relację z synem, zadaje py­tania o Boga, politykę, seksualność, ludzkie dewiacje i apokaliptyczną wizję historii. Świetna muzyka, znakomite kreacje aktorskie i zaskakująca przestrzeń sceniczna.
Więcej na www.gombrowicz.art.pl.