1340 (1040) 2018-10-19 - 2018-10-25

Zostań wolontariuszem na piłkarskich MŚ do lat 20

Począwszy od 23 maja 2019 roku, przez ponad trzy tygodnie, oczy całego futbolowego świata skierowane będą na Polskę, gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019. Jak wiadomo, jednym z Miast-Gospodarzy turnieju jest Gdynia, dlatego wszystkich, którzy chcieliby aktywnie wesprzeć organizację turnieju, zapraszamy do udziału w Programie Wolontariatu. Elektroniczna rekrutacja ochotników potrwa do końca roku.
Podobnie, jak w przypadku poprzednich dużych imprez, także i tym razem PZPN zaprasza do pomocy wolontariuszy – osoby pełne energii i sportowej pasji, lubiące kontakt z ludźmi i nowe wyzwania oraz cechujące się wysoką kulturą osobistą i zaangażowaniem.
Do udziału w Programie Wolontariatu Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019 zaproszone są wszystkie osoby pełnoletnie, dysponujące wolnym czasem w maju i czerwcu przyszłego roku.
Dla chętnych przygotowana została szeroka gama stanowisk do wyboru. Wśród nich są m.in:
– Wolontariusz Informacyjny – udzielanie kibicom informacji m.in. o samym wydarzeniu, topografii stadionu czy komunikacji miejskiej.
– Wsparcie osób z niepełnosprawnościami – asystowanie osobom z niepełnosprawnościami w dostaniu się na obiekt, poruszaniu się po nim i odnajdywaniu miejsc o ułatwionym dostępie.
– Biuro Prasowe – pomoc m.in. w przygotowaniu konferencji prasowych oraz dostarczaniu dziennikarzom z całego świata oficjalnych składów, statystyk i innych materiałów.
– Ticketing – pomoc w skanowaniu biletów, udzielanie informacji, kierowanie do wejść odpowiednich względem wykupionego miejsca oraz raportowanie ewentualnych problemów biletowych.
– Ceremonie – wsparcie organizacji oraz przebiegu ceremonii przedmeczowych i pomeczowych, m.in. poprzez przygotowanie i rozmieszczanie elementów dekoracji.
Elektroniczna rekrutacja została otwarta 17 września 2018 roku i potrwa do 31 grudnia. W styczniu i lutym 2019 roku, w Miastach-Gospodarzach, przeprowadzone zostaną rozmowy z kandydatami, a ostateczne wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną 28 lutego 2019 roku. Następnie w każdym z sześciu Miast Gospodarzy zorganizowane zostaną szkolenia, mające na celu przygotowanie wolontariuszy do działań w trakcie turnieju.
Zapisy oraz szczegóły dotyczące wolontariatu dostępne są na www.laczynaspilka.pl.