1341 (1041) 2018-10-26 - 2018-11-08

Fonolandia w szkołach

Gdynia realizuje program przeciwdziałania cyberprzemocy, dotyczący odpowiedzialnego, bezpiecznego korzystania z mediów cyfrowych i urządzeń mobilnych. W listopadzie ruszą szkolenia dla gdyńskich nauczycieli i pedagogów, którzy pracują z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wszystko w ramach programu edukacyjnego „Fonolandia”.
Szkolenia dla nauczycieli przeprowadzą eksperci z Fundacji „Dbam o Mój Z@sięg”. Będą korzystać z materiałów „Fonolandia”. To program edukacyjny dotyczący odpowiedzialnego korzystania z mediów cyfrowych. Powstał na podstawie najnowszych wyników badań dotyczących fonoholizmu, nadużywania smartfonów i cyberprzemocy.
Program jest skierowany do dzieci w wieku 5-6 lat oraz uczniów klas I-III. Korzystać mogą z niego nauczyciele, psycholodzy, pedagodzy, rodzice czy osoby pracujące z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
„Fonolandia” to pierwszy tak kompleksowo opracowany program dotyczący odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z mediów cyfrowych i urządzeń mobilnych.