1341 (1041) 2018-10-26 - 2018-11-08

Gdynia gospodarzem ceremonii losowania FIFA U20

W maju i czerwcu przyszłego roku oczy piłkarskiego świata będą zwrócone na Polskę, która zorganizuje finały piłkarskich mistrzostw świata do lat 20. Pierwszym akordem młodzieżowego mundialu będzie ceremonia losowania fazy grupowej. Zaszczyt jej przeprowadzenia przypadł Gdyni. Final Draw odbędzie się 24 lutego 2019 roku.
Zaledwie dwa lata po Mistrzostwach Europy UEFA EURO U-21 Polska 2017 na murawę Stadionu Miejskiego wybiegną najlepsi młodzi piłkarze świata. Gdynia, obok Tychów, Bielsko-Białej, Łodzi, Lublina i Bydgoszczy, będzie jednym z Miast-Gospodarzy Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019.
Współorganizacja imprezy takiej rangi to wielki zaszczyt, ale i ogromna odpowiedzialność. Roku temu w Gdyni emocjonowaliśmy się rywalizacją najlepszych młodych piłkarzy Starego Kontynentu, a kibice mogli podziwiać w akcji takich graczy jak choćby Marco Asensio. Jestem przekonany, że tak samo będzie podczas Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019, których już nie możemy się doczekać – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu i Pełnomocnik Prezydenta ds. projektów strategicznych.
Do tej pory udział w imprezie zapewniły sobie reprezentacje: Polski, Tahiti, Nowej Zelandii, Włoch, Portugalii, Ukrainy, Francji oraz Norwegii.
Preludium turnieju stanowić będzie Final Draw 24 lutego 2019 r., którego gospodarzem będzie Gdynia.
Do wydarzenia można dołączyc również poprzez wolontariat. Do końca rekrutacji zostało 75 dni. Więcej informacji oraz formularz na www.wolontariatpzpn.laczynaspilka.pl.