1341 (1041) 2018-10-26 - 2018-11-08

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Bohaterów klasycznych polskich animacji, dobrze znanych dziadkom i rodzicom, poznają najmłodsi widzowie podczas poranka filmowego z cyklu „Bajka w Centrum” w sobotę w Gdyńskim Centrum Filmowym. W Kinie Studyjnym GCF trwa Festiwal Filmów Irlandzkich. Jedną z ważniejszych premier filmowych tego tygodnia jest film „Donbas” w reżyserii Siergieja Łoźnicy.
„Przygody kota Filemona” oraz „Piesek w kratkę” – wybrane odcinki obu klasycznych seriali animowanych dla dzieci wypełnią program poranka filmowego z cyklu „Bajka w Centrum” 27 października o godz. 10.00. Po seanse w sali Warszawa zaplanowano warsztaty plastyczne i sporo dobrej zabawy. Gościem poranka będzie malarka Urszula Sakowska, która wspólnie z dziećmi przeniesie postaci z bajek na papierową taśmę filmową. O dodatkowe atrakcje zadba partner wydarzenia, producent zabawek Alexander Toys. Podczas poranka trwać będzie zbiórka pieniędzy na rzecz psów i kotów ze schroniska „Ciapkowo”.
„Irlandia z dreszczykiem” to tytuł prezentacji multuimedialnej, którą można zobaczyć w sali Goplana w piątkowy wieczór, 26 października o godz. 18.00. W ramach Festiwalu Filmu Irlandzkiego animatorzy z Fundacji Kultury Irlandzkiej opowiedzą o najbardziej nawiedzonych miejscach Zielonej Wyspy i postaciach z irlandzkich baśni i legend. 28 października o godz. 10.00 Gdyńskie Centrum Filmowe ponownie zaprasza dzieci na pokaz filmu „Sekrety morza”, czyli nominowaną do Oscara jedną z najpiękniejszych irlandzkich animacji. Oparta na tradycyjnej legendzie o kobietach zamienionych w foki, selkie. Po seansie zaplanowano warsztaty plastyczne dla dzieci w Galerii GCF.
Gdyńskie Centrum Filmowe i Against Gravity zapraszają na pokaz specjalny nagrodzonego w Cannes głośnego filmu Siergieja Łoźnicy „Donbas” i spotkanie z Katarzyną Ludwin, koordynatorką ukraińskiej misji Polskiej Akcji Humanitarnej, 30 października o godz. 20.00 w sali Warszawa. „Donbas” to fabularna, hipnotyczna i pełna groteski podróż przez Noworosję, opowieść o człowieczeństwie i cywilizacji w dobie „postprawdy” i „fake newsów”. PAH od 2015 roku prowadzi na Ukrainie stałą misję.
Bilety na film kosztują 17, 14 i 11 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 13 i 11 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek.
Szczegółowy repertuar Kina Studyjnego GCF jest dostępny na www.gcf.org.pl.