1341 (1041) 2018-10-26 - 2018-11-08

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (ul. Bema 26) zaprasza:
– 26 i 28 października oraz 4 listopada na komedię Petera Quiltera „Następnego dnia rano” w reżyserii Grzegorza Kempinsky’ego. Następnego dnia rano wszystko jest możliwe. Spektakl dla dorosłych.
28 października Rafał Kowal rolą Thomasa w „Następnego dnia rano” świętować będzie jubileusz 25-lecia pracy artystycznej.
– 27 października na sztukę Williama Szekspira „Romeo i Julia” w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
Słynna historia miłosna. Dwoje tragicznie zakochanych. Dwa zwaśnione rody. Dwa przerwane życia. A wszystko z powodu rywalizacji, ambicji i zaślepiającej nienawiści ich rodzin. W naszej realizacji szekspirowski konflikt między rodami Capuletich i Montekich, zostaje przeniesiony w bliską, acz niecodzienną przestrzeń. Romeo i Julia padają tu ofiarą kibolskiej nienawiści. Antagonizmy między kibicami dwóch klubów piłkarskich nie pozwolą na spełnienie wielkiej, młodzieńczej miłości. Nieważne, komu kibicujesz. Miłość zasługuje na wygraną.
– 2 i 3 listopada na sztukę „Lot nad kukułczym gniazdem” Dale’a Wassermana w reż. Krzysztofa Babickiego.
Kultowa opowieść o tym, jak w imię godności i wolności rodzi się bunt.
– 7 i 8 listopada na kultową komedię „Dzień świra” Marka Koterskiego w reż. Tomasza Mana.
Poznajcie Adasia Miauczyńskiego. Trochę śmieszna, trochę smutna, wzruszająca, irytująca i zawsze aktualna historia inteligenta uwikłanego w natręctwa życia codziennego, które powodują, że życie staje się koszmarem. Ale jest coś, co może nas przed tym koszmarem uchronić. Miłość…
Więcej na www.gombrowicz.art.pl.