1344 (1044) 2018-11-23 - 2018-11-29

VIII Dzień Kreatywny Miejskich Hal Targowych

24 listopada na terenie podziemia modernistycznych Miejskich Hal Targowych odbędzie się VIII Dzień Kreatywny. Organizatorzy wydarzenia przygotowali zróżnicowany program warsztatów kreatywnych, spacerów, wystaw oraz prelekcji.

Tematyka warsztatów obejmuje m.in. najnowsze trendy kulinarne. Gratką dla wielu będzie spotkanie z mistrzem sztuki kulinarnej fermentacji. Temat przetworów jest kontynuacją, cieszących się ogromną popularnością poprzednich edycji „Akademii Fermentacji” na Halach Targowych.
W programie również: „Modernistyczne szyldy – Gdynia, Polska i świat” (prelekcja oraz warsztat z projektowania i realizacji szyldów modernistycznych – prowadzenie Jacek Piątek), „Torby w Awangardzie” (kreatywny warsztat z malowania płóciennych toreb na zakupy w nurcie DIY), spacer Architektoniczny pt. „Od budowy do odnowy” (prowadzenie dr inż. arch. Anna Orchowska-Smolińska) i wiele wiele innych.
W godz. 9.30-14.00 odbędzie Giełda Vintage „Z koca i z ręki”, czyli kupno, wymiana, sprzedaż oryginalnych przedmiotów z przełomu lat 60./70./80./90. oraz pokaz multimedialny „Gdyński Modernizm i konstruktywizm”.
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy.
Partnerem wydarzenia jest Gdyński Szlak Modernizmu oraz Muzeum Kameralne Hal Targowych.
Szczegóły i program godzinowy na stronie/FB hale targowe gdynia.