Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów
1344 (1044) 2018-11-23 - 2018-11-29

Wiemy, kto zaprojektuje ul. Nowodworcową

Podpisano umowę na sporządzenie dokumentacji projektowej dla przebudowy ulic Nowodworcowej i Starodworcowej na Wielkim Kacku. Planowane prace obejmują budowę kanalizacji deszczowej, zbiornika retencyjnego, ogrodu deszczowego, a także wymianę nawierzchni jezdni i chodników.
Wykonawcę dokumentacji projektowej dla przebudowy ulic Nowodworcowej i Starodworcowej w Gdyni wyłoniono w drodze przetargu. Oferty złożyły trzy firmy. Dokumentację projektową wykona firma Progres Krzysztof Dudek z Gdańska. Za swoją pracę zainkasuje ok. 260 tys. zł. To kwota zbliżona do wcześniejszych szacunków. Prace projektowe potrwają do końca września 2019 roku. Po ich zakończeniu zostanie ogłoszony przetarg na roboty budowlane. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, te mogłyby się zakończyć już w 2021 roku. Koszt robót wykonawczych jest szacowany na 5 milionów złotych.