1344 (1044) 2018-11-23 - 2018-11-29

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Wystawa otwarta do 31 grudnia 2024 r.
– na wystawę „Przemoc i Pa­mięć”. Głównym celem instalacji, opartej na materiałach powstałych podczas II wojny światowej i znajdujących się obecnie w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Archiwum Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest próba krytycznego przyjrzenia się ich dwuznacznej „naukowej” wartości i upamiętnienie dziedzictwa kulturowego badanych w tamtym czasie regionów.
Zrealizowany projekt ukazuje uwikłanie nauki w tota­litaryzm.
Szczegóły www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) za­prasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powo­dów, do rozmaitych miejsc na świecie.
Szczegóły na www.polska1.pl.
***
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na:
– wystawę „Zbrojownia Muzeum Mary­narki Wojennej”,
– wystawę „W świecie dawnych żaglow­ców”,
Zwiedzanie od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-17.00. Zwiedzanie ORP „Błyskawica” w godz. 10.00-17.00 od wtorku do niedzieli.
Szczegóły www.muzeummw.pl
***
Akwarium Galeria Sztuki w CH Batory zaprasza na wystawę „Wspomnienia z wakacji”. W wystawie biorą udział Emilia Sobieraj, Andrzej Sobieraj i prof. Czesław Tumielewicz.
Wystawę można oglądać do 28 listopada w godzinach pracy centrum.
***
Centrum Designu Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza na wystawę „Ludzie z fabryki porcelany”.
Wystawę można oglądać do 31 grudnia w godz. 10.00-18.00 (codziennie oprócz świąt) w galerii F0.20.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę prac obrazów haftowanych o różnej tematyce. Swoje prace wystawia Izabela Kracińska. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych do 20 grudnia.
***
Biblioteka Chylonia „Pod Żabką” (ul. Kartuska 20B) zaprasza na wystawę malarstwa olejnego „Pejzaż leśny i kwiaty” Juliana Rynia.
Obrazy można oglądać do 29 listopada.
***
Prace zmarłego fotoreportera Dziennika Bałtyckiego Tomasza Bołta można oglądać na wystawie „Moja Gdynia” w InfoBoksie (ul. Świętojańska 30).
Wystawa czynna do 5 grudnia.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę malarstwa Marka Koguta pt. „100 lat Marynarki Wojennej”, przygotowanej z okazji setnej rocznicy utworzenia morskiego rodzaju sił zbrojnych.
Wystawa czynna w Klubie Marynarki Wojennej – Mała Galeria im. admirała floty Andrzeja Karwety do 6 stycznia 2019 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 oraz w weekendy na życzenie.
***
Gdyńskie Centrum Filmowe (pl. Grunwaldzki 2) zaprasza na wystawę batiku Wandy Frąckowskiej „To tu, to tam. Woskiem malowane...” w galerii.
Wstęp wolny.