1345 (1045) 2018-11-30 - 2018-12-06

Gdynia stawia na sport

W 2018 roku w Gdyni powstało 17 nowych obiektów sportowych, z czego aż cztery oddano do użytku w listopadzie. Mowa o siłowni zewnętrznej przy ul. Tatrzańskiej, zmodernizowanym boisku przy ul. Wejherowskiej, a także kompleksie przy ul. Dickmana. Łączna wartość wyżej wymienionych inwestycji wyniosła prawie milion złotych.
W Zespole Placówek Specjalistycznych im. K. Lisieckiego „Dziadka” przy ul. Wejherowskiej miejsce trawiastej areny sportów wszelakich zajęło nowoczesne boisko o nawierzchni poliuretanowej – idealne do gry w piłkę nożną oraz koszykówkę. Obiekt wyposażony jest w piłkochwyt, a także elementy małej architektury tj. ławki i stojaki rowerowe.
Wykonawcą prac była firma Auto-Sport. Modernizacja kosztowała w sumie 261.030,60 złotych.
Na nowy początek dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Rafał Klajnert oraz wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk złożyli na ręce dyrektora ZPS Przemysława Lebiedzińskiego worek z piłkami, które uzupełnią zaplecze sprzętowe obiektu.
Była to dla nas niezwykle istotna inwestycja, ponieważ zrealizowana w tak ważnym miejscu – mówi Marek Łucyk. I dodaje: – Trawiastą poprzedniczkę zastąpił fantastyczny, wielofunkcyjny obiekt. To przedsięwzięcie doskonale wpisuje się w charakter dzielnicy, poszerzając jej ofertę sportową.

ikona