Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1345 (1045) 2018-11-30 - 2018-12-06

Teatr Gdynia Główna proponuje

Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza:
– 30 listopada oraz 1 grudnia o godz. 19.00 na premierę spektaklu „Harce kupidynowe czyli niecne morsztyny” na podstawie poezji barokowej w reż. Idy Bocian.
Czy jednak rzeczywiście współcześnie posługujemy się językiem dosadniejszym niż nasi przodkowie? Z tym pytaniami, w brawurowej oprawie zmaga się monodram w wykonaniu Mikołaja Prynkiewicza oparty na wyjątkowych utworach polskiej erotycznej poezji barokowej. Ten najbardziej pikantny w repertuarze gdyńskiego teatru spektakl odważnie balansuje na granicy teatru i happeningu, jednocześnie prezentując fascynującą mozaikę poezji barokowej w nieoczywistej i nowoczesnej interpretacji.
Dla widzów dorosłych. Bilety: 30/35 zł.
– 2 grudnia o godz. 12.00 na bajkę „O księżniczce Popi i smoku Tarabistraku” wg Pierre’a Gripariego w reż. Ewy Ignaczak.
Ta księżniczka ma siłę przebicia wieży zamkowej. I więcej odwagi, niż niejeden książę. Popi przemierza świat w poszukiwaniu księcia Pipo i miłości do niego, objawionej we śnie. Będziemy w napięciu obserwować, jak wśród bojowych okrzyków dziewczyna poznaje smak władzy, odkrywa sens wolności i nieuchronności przemijania. Jest gotowa, by stać się Królową.
Bilety: 25 zł.
– 9 grudnia o godz. 12.00 na bajkę „Dzielny kapitan Ahab” insp. „Moby Dickiem” H. Melville’a w reż. Grzegorza Kujawińskiego.
Porywająca opowieść przeniesie widzów na pokład statku, którym wspólnie przemierzymy niespokojne odmęty mórz. Młody Izmael zaciąga się na statek wielorybniczy dowodzony przez kapitana Ahaba. Nie wie jeszcze, że po wejściu na pokład rozpocznie się największa przygoda jego życia.
Bilety: 25 zł.
Szczegóły na www.teatrgdyniaglowna.pl i facebook.com/TeatrGdyniaGlowna.
Kontakt: http://teatrgdyniaglow­na.interticket.pl, tel. 58 351 15 12, kom. 600 306 634, 600 306 632, teatr@teatrgdynia­glowna.pl.

ikona