1346 (1046) 2018-12-07 - 2018-12-13

3 miliony złotych na specjalne przedszkole

„Ja Sam” to projekt, który otrzymał duże wsparcie z unijnych środków. 3 miliony złotych dadzą kompleksowe wsparcie dla przedszkolaków z niepełnosprawnościami w Gdyni.
Projekt, który przygotowało gdyńskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, to w skrócie utworzenie nowych miejsc dla przedszkolaków, które na drodze do samodzielności potrzebują szczególnej opieki.
Wsparcie podnoszące kluczowe kompetencje i umiejętności obejmie łącznie 37 dzieci, swoje kwalifikacje podniesie 9 nauczycieli, a na psychologiczną pomoc mogą też liczyć rodzice i opiekunowie.
Od pierwszej połowy października w w lokalu udostępnionym przez miasto przy ul. Biskupa Dominika funkcjonuje Terapeutyczny Punkt Przedszkolny. Placówka to trzy sale przedszkolne do zajęć grupowych i cztery gabinety do pracy indywidualnej, sala logopedyczna, do zajęć z terapii integracji sensorycznej oraz do terapii psychologicznej.
Wysoko wyspecjalizowany punkt przedszkolny, tak dobrze przystosowany do opieki i wczesnej edukacji dzieci z niepełnosprawnościami to niezwykle ważne miejsce. – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.
Wartość całego projektu „Ja Sam” to dokładnie 3 703 389,86 zł. Dofinansowanie, na które umowę podpisano w Urzędzie Marszałkowskim pokryje zdecydowaną większość tej kwoty i wynosi 3 147 881,38 zł.
Zgodnie z umową, projekt będzie realizowany do sierpnia 2022 roku.

ikona