1346 (1046) 2018-12-07 - 2018-12-13

Prawie 2300 osób chętnych na „Mieszkanie Plus”

Zakończył się nabór wniosków do programu „Mieszkanie Plus” w Gdyni. Wiemy już, że chętnych do zamieszkania na nowym osiedlu w Kaczych Bukach jest niemal 2300 osób. Teraz nastąpi weryfikacja dokumentów, po której poznamy najemców 172 nowych mieszkań.
Wnioski w ramach rządowego programu były przyjmowane od 26 października. Ostatecznie o wynajem nowego mieszkania przy ul. Puszczyka zdecydowało się ubiegać niemal 2300 osób, a największą popularnością cieszyły się opcje z dwoma pokojami, które wybrało 40 procent składających wniosek. Dodatkowo, jak informuje PFR Nieruchomości, w aż 80 procentach wniosków wybrano możliwość stopniowego dochodzenia do własności lokalu.
Jako miasto w pełnym stopniu podołaliśmy wyzwaniu, którym było odebranie tak ogromnej liczby wniosków od potencjalnych przyszłych mieszkańców. Rozwiązania przygotowane na ten okres sprawdziły się. Warto przypomnieć, że już pierwszego dnia naboru otrzymaliśmy blisko 700 wniosków, później potencjalni najemcy musieli dostarczyć jeszcze komplet dokumentów. Przez cały ten czas urząd był przygotowany także na zainteresowanych, którzy woleli osobiście skonsultować się ze specjalistami w trzech punktach informacyjnych, co znacznie ułatwiło sprawę – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.
Mowa o 172 mieszkaniach, które wybudowano przy ul. Puszczyka w Kaczych Bukach. To 6 4-kondygnacyjnych budynków. Przyszli najemcy mieli do wyboru mieszkania od 1- do 5-pokojowych. Mogli też zdecydować się na opcję najmu, a także najmu z dojściem do własności. Ponadto od stycznia 2019 r. niżej uposażonym najemcom będą przysługiwać również dopłaty do czynszów najmu, w tym również najmu z opcją dojścia do własności.
Urzędnicy muszą zweryfikować dokumenty i także przydzielić punkty zgodnie z uchwałą Rady Miasta.

ikona