1346 (1046) 2018-12-07 - 2018-12-13

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Wystawa otwarta do 31 grudnia 2024 r.
– na wystawę „Przemoc i Pa­mięć”.
Szczegóły www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) za­prasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powo­dów, do rozmaitych miejsc na świecie.
Szczegóły na www.polska1.pl.
***
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na:
– wystawę stałą „Mamy rozkaz Cię utrzymać...”
Muzealna nowoczesność, atrakcyjny plastycznie wystrój, multimedia połączone z klasyką i zabytki pełne śladów przeszłości, tworzą opowieść o stu latach historii polskiej Marynarki Wojennej – ludziach, okrętach, dokonaniach – kształtowaniu się narodowej morskiej tożsamości oraz tradycji biało-czerwonej bandery,
– wystawę „Zbrojownia Muzeum Mary­narki Wojennej”,
– wystawę „W świecie dawnych żaglow­ców”.
Zwiedzanie od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-17.00. Zwiedzanie ORP „Błyskawica” w godz. 10.00-17.00 od wtorku do niedzieli.
Szczegóły www.muzeummw.pl.
***
Centrum Designu Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza na wystawę „Ludzie z fabryki porcelany”. Wystawę można oglądać do 31 grudnia w godz. 10.00-18.00 (codziennie oprócz świąt) w galerii F0.20.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę prac obrazów haftowanych Izabeli Kracińskiej. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych do 20 grudnia.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę malarstwa Marka Koguta pt. „100 lat Marynarki Wojennej”. Wystawa czynna w Klubie Marynarki Wojennej do 6 stycznia 2019 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 oraz w weekendy na życzenie.
***
Kaszubskie Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18) oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na wystawę prac Stowarzyszenia Twórców Ludowych oraz kursu haftu złotogłowia kaszubskiego tzw. złotnicy prowadzonego przez mistrzynię haftu kaszubskiego Danutę Niechwiadowicz.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza na wystawę fotografii Andrzeja Kazimierza Wróblewskiego pod wspólnym tytułem „AKT” do lokalu artystycznego „Tygiel” (ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV). Wystawę można oglądać do końca stycznia 2019 roku.
***
Koło Plastyków TMG im. W. Szczeblewskiego (ul. Władysława IV nr 51) zaprasza na wystawę malarstwa i fotografii pt. „Gdynia – spełnione marzenie”.
Wernisaż odbędzie się 14 grudnia o godz. 17.00.
***
Zespół Szkół Plastycznych zaprasza na wystawę dyplomów w ramach Sekcji Fotografii i Multimediów.
Autorzy zdjęć: Zuzanna Bodzoń, Victoria Cwintal, Kamila Haas, Martyna Juchniewicz, Julia Kaszubowska, Kaja Kontrymowicz, Joanna Pozańska, Kamila Solarz, Urszula Stępień, Marianna Sykutera, Judyta Zariczniak.
Wystawę można oglądać do 31 grudnia w Miejskiej Informacji Turystycznej (ul. 10 Lutego 24) w poniedziałek-piątek w godz. 9.00-17.00, w sobotę w godz. 9.00-15.00.
Wstęp wolny.
***
Urokliwe ilustracje do literatury dziecięcej, wykorzystujące tradycyjne bożonarodzeniowe motywy, będzie można oglądać w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego (pl. Grunwaldzki 2).
Na wystawie pod tytułem „Anioł i Trzej Królowie” swoje prace prezentują graficy i ilustratorzy: Jovanka Tomaszewska, Artur Gołębiowski, Zbigniew Kołaczek i Wojciech Kołyszko.
Wernisaż odbędzie się 12 grudnia o godz. 18.00. Wstęp wolny.
***
Stowarzyszenie Traffic Design zaprasza 7 grudnia o godz. 19.00 do tuBazy na wystawę Trisity###2 podsumowującą trójmiejski festiwal popularyzujący technikę sitodruku.
***
Galeria Debiut i Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych zapraszają 13 grudnia o godz.12.30 na otwarcie wystawy Młode Malarstwo w Gdańsku. Uczestnicy wystawy: Martyna Baranowicz, Anna Czarnota, Sebastian Choromański, Karolina Futyma, Joanna Graniczkowska, Natalia Hirsz, Emil Jamrozik, Alicja Kajtanowska, Magdalena Klimkiewicz, Marta Koniarska, Joanna Kononowicz, Eliza Kotlarek, Alicja Kubicka, Piotr Mosur, Łukasz Namiotko, Barbara Nawrocka, Patryk Różycki, Marta Wirtel i Michał Wirtel.
Wystawę można oglądać w Galerii Debiut (ul. Orłowska 8) do 13 stycznia w tygodniu w godz. 10.00-15.00 i w weekendy w godz. 11.00-16.00.

ikona