1347 (1047) 2018-12-14 - 2018-12-20

Chór Uniwersytetu Morskiego wystąpi z Andreą Bocellim

Andrea Bocelli zaśpiewa 26 stycznia Ergo Arenie. Wraz ze słynnym tenorem wystąpi Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.
Artysta zaśpiewa przed kilkutysięczną publicznością. Na scenie będzie mu towarzyszyć orkiestra symfoniczna oraz goście specjalni. Wśród nich znaleźli się właśnie chórzyści Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Zostali wybrani przez organizatorów koncertu włoskiego tenora.
Na początku dostaliśmy zapytanie o możliwość występu z zagraniczną gwiazdą. Dopiero później dowiedzieliśmy się, że chodzi o koncert z Andreą Bocellim. Potem była już tylko wielka radość i niedowierzanie, ale także świadomość wagi zadania, jakie nas czeka – mówi Karol Hilla, dyrygent Akademickiego Chóru Uniwersytetu Morskiego.
Chórzyści wykonają wraz z tenorem, kilka utworów. Będą to zarówno wielkie hity, jak „Time to Say Goodbye”, ale również fragmenty muzyki filmowej i oper. Będą jedynym chórem, który zaśpiewa z nim tego wieczoru.
Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego ma na swoim koncie wiele sukcesów. W tym roku zespół zdobył złoty dyplom na Międzynarodowym Festiwalu „Liviu Borlan” w Baia Mare i zajął 2. miejsce na V Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Akademickich Święty Krzyż.
Utwory w wykonaniu chóru znalazły się także w ścieżce dźwiękowej do komedii romantycznej „Miłość jest wszystkim” w reżyserii Michała Kwiecińskiego, którą aktualnie można oglądać w kinach.

ikona