Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1347 (1047) 2018-12-14 - 2018-12-20

Gdynia Rodzinna świątecznie

Gdynia Rodzinna zaprasza 15 grudnia w godz. 11.00-14.00 na świąteczne warsztaty rodzinne „Wystrój dom na święta” w Gdyńskim Centrum Filmowym (pl. Grunwaldzki 2).
Uczestnicy przygotują ozdoby świąteczne. Samodzielnie wykonane różnymi technikami dekoracje sprawią, że choinka będzie wyjątkowa, mogą też stać się prezentem od serca dla bliskich.
Wstęp na warsztaty wolny.
A po świętach odbędą się dwa przestawienia teatralne:
– 27 grudnia o godz. 17.00 odbędą się „Szkolne Przygody Tosi i Plastusia” na podstawie książki Marii Kownackiej, w adaptacji Teatru Czwarte Miasto.
Na scenie pojawią się Tosia i Plastuś, a także przybory z piórnika, w którym Plastuś przecież mieszkał i z którego lokatorami się przyjaźnił. Będzie również straszny Kałamarz, z którym Plastuś stoczy pojedynek, Pan od Rachunków czy niegrzeczny Witek. Wyjątkowo z Plastusiem będzie można pośpiewać, bo adaptacja wzbogacona jest o autorskie piosenki. Bajka przeznaczona dla dzieci od 3 do 9 lat.
Wydarzenie odbędzie się w sali Warszawa w Gdyńskim Centrum Filmowym (pl. Grunwaldzki 2).
– 29 grudnia o godz. 11.00 odbędzie się „Dzielny kapitan Ahab” inspirowany „Moby Dickiem” Hermana Melville’a.
Porywająca opowieść przeniesie widzów na pokład statku, którym wspólnie przemierzymy niespokojne odmęty mórz. Przedstawienie dla dzieci od 3 roku życia.
Spektakl odbędzie się Teatrze Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1).
Rezerwacja zaproszeń na oba przedstawienia rozpocznie się po 16 grudnia na stronie www.gdyniarodzinna.pl

ikona