1347 (1047) 2018-12-14 - 2018-12-20

Kiermasze i festyny świąteczne

Stowarzyszenie Traffic Design zaprasza 15 grudnia w godz. 11.00-17.00 na Kiermasz „Figa z makiem”.
Kiermasz jest dedykowany przede wszystkim młodym artystom i wystawcom. Tworzą oni marki, które albo co dopiero powstały, albo działają na rynku od niedawna. Dla gości kiermasz to okazja na poznanie nowych trendów oraz zdobycia oryginalnych świątecznych prezentów. Nie zabraknie uciech kulinarnych, kwietnych oraz akcji D.I.Y. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i nie obowiązują na nie zapisy.
Wydarzenie jest współfinansowane przez miasto.
***
Uczniowie, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 43 (ul. Porębskiego 21) zapraszają 14 grudnia w godz. 17.00-20.00 na festyn bożonarodzeniowy „Dar Serca”.
Na jego uczestników czeka wiele atrakcji: wizyta świętego Mikołaja, występy dzieci, zaproszonych gości oraz moc niespodzianek, możliwość wykonania darmowego zdjęcia z Mikołajem, czy poszukiwanie prezentu w mikołajkowym worku. W programie również degustacja specjałów świątecznej kuchni oraz wystawa prac uczniów.
***
Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się w dniach 15-16 grudnia w godz. 11.00-17.00 w siedzibie KFK (al. Marsz. Piłsudskiego 18).
Do nabycia świąteczne wyroby kuchni kaszubskiej, a także bożonarodzeniowe upominki.
***
Miejskie Hale Targowe (ul. Wójta Radtkego 36-40) zapraszają 15, 22 i 23 grudnia w godz. 9.00-16.00 na Świąteczny Kiermasz Rękodzieła.
Do zaprezentowania swoich wyrobów zostali zaproszeni lokalni twórcy rękodzieła artystycznego. To doskonała okazja do zakupu wyjątkowych ozdób świątecznych, unikatowych, artystycznych prezentów zrobionych z bawełny, gliny, filcu i przeróżnych włóczek.
Podczas trwania kiermaszu odbywają się kreatywne warsztaty z wystawcami.
Wydarzeniu będzie towarzyszyć kolejna edycja pchlego targu, które cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród pasjonatów „retro gadżetów” i nie tylko. Giełda to sentymentalny powrót do dawnych tradycji handlowych Hal Targowych, a także cieszący się dużą popularnością modny trend. Pchli Targ, czyli Giełda Vintage „z koca i z ręki” odbywa się w ramach Świątecznego Kiermaszu Rękodzieła w podziemiu Hali Łukowej.
Osoby chętne do wzięcia udziału muszą zapoznać się z regulaminem: www.arg.gdynia.pl/do_pobrania.html.
Miejscem partnerskim Giełdy Vintage „z koca i ręki” jest Muzeum Kameralne Hal Targowych.
Więcej na www.haletargowegdynia.pl i FB/hale targowe Gdynia.
***
Towarzystwo Miłośników Gdyni i Koło Plastyków im. W. Szczeblewskiego zapraszają do siedziby przy ul. Władysława IV 51 na Kiermasz Bożonarodzeniowy.
Wydarzenie potrwa od 17 grudnia do 21 grudnia w godz. 15.00- 17.00, w sobotę 22 grudnia w godz. 11.00-19.00.

ikona