1347 (1047) 2018-12-14 - 2018-12-20

Kino Sorrentino. Sylwester na filmowo

Można iść na bal albo domówkę. Bawić się w ulicznym tłumie lub zostać na kanapie przed telewizorem. Gdyńskie Centrum Filmowe podsuwa jeszcze jeden pomysł na sylwestrowy wieczór: kino.
W programie dwa znakomite filmy w reż. Paolo Sorrentino. Najnowszy z nich to prowokacyjny komediodramat „Oni”, osnuty na biografii Silvio Berlusconiego, byłego premiera Włoch, milionera i potentata medialnego. Bawiąc się jego historią, reżyser opowiada o zepsuciu, korupcji oraz odwiecznym mariażu seksu i władzy. Sylwestrowy wieczór filmowy rozpocznie pokaz obsypanego nagrodami „Wielkiego piękna”, filmu rozgrywającego się w scenerii Wiecznego Miasta. Główny bohater, Jep Gamberdella, to czarujący starszy mężczyzna, który w pełni korzysta z miejskiego życia. Film jest między innymi laureatem Europejskiej Nagrody Filmowej, a także Złotego Globu i Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.
Tuż po seansie, o północy, nie zabraknie także symbolicznego toastu. Bilety na „Kino Sorrentino”, w cenie 80 złotych, dostępne są w kasie Kina Studyjnego GCF.

  • ikonaOpublikowano: 13.12.2018 11:46
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 13.12.2018 11:47
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona