1347 (1047) 2018-12-14 - 2018-12-20

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

„Ludzie zamiast liczb” to tytuł nowego cyklu spotkań wokół filmu, na które zaprasza Gdyńskie Centrum Filmowe wraz z Wyższą Szkołą Bankową w Gdyni. Dużo śniegu, choinka i inne zimowe motywy pojawią się na ekranie w tę niedzielę podczas kolejnego poranka filmowego z cyklu „Bajka w Centrum”. Jedną z premier filmowych tego tygodnia jest meksykańsko-amerykański dramat „Roma”.
Pokaz filmu dokumentalnego „Pokolenie pieniądza”, odsłaniającego kulisy życia najbogatszych ludzi świata, zainauguruje w Gdyńskim Centrum Filmowym nowy cykl filmowy poświęcony zagadnieniom ekonomii. Gościem spotkania po filmie, 17 grudnia, będzie ekonomista i wykładowca WSB, dr Marek Szymański. Drzwi do świata najbogatszych, którzy za swoje pieniądze płacą jednak bardzo wysoką cenę, otworzy przed widzami reżyserka i słynna amerykańska fotografka Lauren Greenfield. Spotkanie poprowadzi Przemek Rydzewski.
Na kolejny poranek filmowy Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów wraz z opiekunami wyjątkowo w niedzielę, 16 grudnia. W programie grudniowej „Bajki w Centrum” znalazły się wybrane, zimowe odcinki ulubionych seriali animowanych dla dzieci, i to od wielu pokoleń, m.in. „Bolka i Lolka” oraz „Reksia”. Po projekcji bajek najmłodszych widzów odwiedzą uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdyni im. Zygmunta Noskowskiego, którzy zaproszą wszystkich do wspólnego kolędowania.
Jedną z głośniejszych filmowych premier tego tygodnia jest typowany do Oscara meksykańsko-amerykański dramat „Roma” w reżyserii Alfonso Cuarona, intymna opowieść o dzieciństwie reżysera i jego osobisty hołd dla kobiet, które go wychowały. Film opowiada o młodych służących pochodzących z indiańskiego ludu Misteków, które pracują dla niedużej rodziny w zamieszkiwanej przez klasę średnią dzielnicy Meksyku Romie.
Szczegółowy repertuar Kina Studyjnego GCF jest dostępny na stronie www.gcf.org.pl.
Bilety na film kosztują 17, 14 i 11 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 13 i 11 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).

ikona