1347 (1047) 2018-12-14 - 2018-12-20

Sztandar dla Komendy Straży Pożarnej

Sztandar dla Straży Pożarnej/fot. Marta Jaszczerska

Sztandar dla Straży Pożarnej/fot. Marta Jaszczerska

7 grudnia na molo Południowym odbyła się uroczystość nadania sztandaru dla Komendy Straży Pożarnej w Gdyni. To duże wyróżnienie i niezwykle podniosły moment w historii gdyńskiej komendy.
Nadanie sztandaru zbiegło się ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 85-leciem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni. Miejską Zawodową Straż Pożarną utworzono uchwałą Rady Miasta 1 października 1933 r. na bazie istniejącej od 1927 r. OSP Gdynia. Z okazji jubileuszu z inicjatywą nadania sztandaru dla komendy wyszedł Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
7 grudnia odbyła się uroczystość nadania tego wyjątkowego symbolu.
W roku stulecia odzyskania niepodległości uświadamiamy sobie, że odzyskana wolność, to także zadania które pokolenia Polaków otrzymały do wykonania. Takim zrealizowanym zadaniem była budowa miasta Gdyni, symbolu wolnej Polski z dostępem do morza. Powstanie 85 lat temu zawodowej straży pożarnej stanowiło naturalną cześć budowy nowoczesnego miasta. – mówił prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek.

W trakcie uroczystości prezydent Wojciech Szczurek powiedział:
Dziś w imieniu społecznego komitetu miałem zaszczyt przekazać na ręce pana generała sztandar, który staje się symbolem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni. Sztandar, który jest wyrazem wdzięczności mieszkańców za owocną służbę strażaków i ochotników każdego dnia.
W uroczystości nadania sztandaru udział wzięli m.in. wojewoda pomorski, Dariusz Drelich oraz generał brygadier, Komendant Główny Państwowej Straży Miejskiej, Leszek Suski.

  • ikonaOpublikowano: 13.12.2018 14:16
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 13.12.2018 14:57
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona