1348 (1048) 2018-12-21 - 2019-01-03

Gdyńscy uczniowie przeciw zmianom klimatu

W listopadzie w Szkole Podstawowej nr 12 odbyła się inauguracja projektu Erasmus+, który szkoła realizuje już od 1 września pod hasłem „Powstrzymaj zmianę klimatu – razem Europa osiąga więcej”.
Podczas uroczystości, społeczność szkolna i zaproszeni goście poznali główne cele realizowanego programu. Prezentacja o krajach partnerskich pozwoliła przybliżyć najważniejsze i najciekawsze informacje na ich temat. Uczennice, które brały udział w pierwszym spotkaniu projektowym w Grecji przedstawiły swoją relację z działań podjętych w międzynarodowym towarzystwie. Uczestnicy uroczystości obejrzeli zdjęcia i krótki film z pobytu w Cholargos pod Atenami. Dyrektor szkoły Dorota Skulska-Wittbrodt wręczyła nagrody za konkurs na najlepsze logo projektu oraz najlepszą prezentację dotyczącą państw partnerskich. Nie zabrakło „Ody do radości” w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego, występów artystycznych oraz poważnych tematów, dotyczących ochrony środowiska.
Gdyński samorząd reprezentowała Joanna Zielińska, Przewodnicząca Rady Miasta oraz Aleksandra Ziembińska-Gumiela, Inspektor Wydziału Edukacji.

ikona