1348 (1048) 2018-12-21 - 2019-01-03

Liderzy PPNT wybrani

Mają innowacyjne pomysły, odnoszą sukcesy, inspirują, a poprzez działalność biznesową wyróżnili się w branży. 14 grudnia odbyła się gala rozdania nagród Lidera PPNT 2018. Statuetki wręczono w pięciu kategoriach. Dyrekcja Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego przyznała też nagrodę specjalną.
W konkursie doceniane są obiecujące rozwiązania, sukcesy, nowoczesne technologie powstające w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz osobowości, które pobudzają innych do działania.
Wyróżnienia zostały przyznane w kategoriach: debiut 2018, usługa-produkt, wydarzenie i osobowość. Po raz pierwszy wręczono nagrodę dla najlepszego coworkera.
Tytuł Lidera PPNT w kategorii debiut otrzymała firma Samurai Labs, która stworzyła innowacyjne narzędzie do wykrywania cybernękania, przemocy i innych niepożądanych treści w sieci. W projekt zainwestował Robert Lewandowski.
W kategorii usługa-produkt nagrodzona została firma SpaceForest za rozwój projektu rakiety Bigos oraz usługi świadczone dla sektora kosmicznego.
Najlepszym wydarzeniem w 2018 roku okazała się Space Night, czyli otwarta dla publiczności transmisja startu rakiety Falcon, która odbyła się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.
Osobowością PPNT, czyli parkowym aktywistą i wizjonerem został Tomasz Koszlak z firmy WEB24.
Nagrodę dla coworkera otrzymuje osoba opracowująca rozwiązania, które mają szansę odnieść sukces komercyjny i w trafny sposób odpowiadają na potrzeby rynku. W tej kategorii nagrodzono Tymoteusza Cierzana.
Nagroda specjalna za szczególny wykład w rozwój społeczności parkowej oraz nieszablonowe podejście do działalności – szczególnie prospołeczne lub proekologiczne trafiła do Mariusza Szymańskiego z firmy Exotech – twórcy składanych płetw, z których korzystają służby specjalne na całym świecie. Obecnie firma opracowuje wersję tego produktu dla rynku cywilnego.
Tym razem statuetki Lidera PPNT, które otrzymali laureaci, zaprojektowała parkowa firma Portman Custom Lights. Trofea są inspirowane ich retro lampami.
Gratulujemy.