1348 (1048) 2018-12-21 - 2019-01-03

„Polaryzacja” – Gdynia Design Days 2019

Wystawy kuratorskie, wykłady, warsztaty, prelekcje oraz dyskusje o współczesnych trendach czekają na projektantów, przedsiębiorców i miłośników designu podczas festiwalu Gdynia Design Days, który w przyszłym roku odbędzie się pod hasłem „Polaryzacja”.
Polaryzacja to wyraźna rozbieżność, dychotomia poglądów i opinii, rozwarstwienie zbiorowości, podział na przeciwstawne grupy. To proces wywołany różnicowaniem się postaw w obliczu istotnych problemów, w sytuacjach skrajnych, wobec których nie sposób przejść obojętnie. Polaryzacja wyklucza nijakość, niezdecydowanie i brak zaangażowania. Każdy spór może mieć charakter pozytywny lub negatywny, kluczem jest jego efektywne zarządzanie.
Festiwal odbędzie się w dniach 6-14 lipca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, gdzie w gronie profesjonalistów i entuzjastów dobrego projektowania będzie można przyjrzeć się wielu aspektom funkcjonowania współczesności, podjąć dialog i skonfrontować sprzeczne poglądy.
Podobnie jak w latach ubiegłych głównym założeniem festiwalu jest wymiana dobrych praktyk i pokazanie najnowszych trendów w szeroko rozumianej sztuce, wzornictwie czy projektowaniu.
Więcej informacji na stronie internetowej www.gdyniadesigndays.eu.

ikona