1348 (1048) 2018-12-21 - 2019-01-03

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Na specjalne życzenie widzów Gdyńskie Centrum Filmowe pokaże w tym tygodniu hollywoodzki przebój „Narodziny gwiazdy”. Przedpremierowo będzie można zobaczyć włoski dramat „Oni” oparty na życiorysie Silvio Berlusconiego. W repertuarze nie brakuje również nowości filmowych dla dzieci. W Wigilię i pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia Kino Studyjne GCF jest nieczynne. Widzów zaprasza ponownie w świąteczne popołudnie, 26 grudnia.
W repertuarze Kina Studyjnego GCF filmy amerykańskie są rzadkością, tym większą gratką są więc seanse „Narodzin gwiazdy”. W musicalu z przebojową ścieżką dźwiękową główne role zagrali Lady GagaBradley Cooper, którzy wcielili się w postaci początkującej piosenkarki i muzyka country. Z dziećmi do Gdyńskiego Centrum Filmowego można się wybrać na bajki animowane „Królowa Śniegu. Po drugiej stronie lustra”, „Miśków 2-óch w Nowym Jorku” oraz film „Czarodziejka Lili ratuje święta”.
Gdyńskie Centrum Filmowe i M2 Films zapraszają na przedpremierowy pokaz dramatu „Mój piękny syn” w reż. Felixa van Groeningena 22 grudnia. To poruszająca historii rodziny, która mierzy się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. Przedpremierowo w Kinie Studyjnym GCF można również zobaczyć także komediodramat „Oni”, najnowszy film Paolo Sorrentino, który zainspirował się biografią byłego premiera Włoch i potentata medialnego, Silvio Berlusconiego. Seanse zaplanowano 26 i 27 grudnia.
Świąteczny okres to również dobry moment, żeby nadrobić kinowe zaległości. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza między innymi na obsypaną Europejskimi Nagrodami Filmowymi „Zimną wojnę” Pawła Pawlikowskiego oraz meksykańsko-amerykański dramat „Roma” w reż. Alfonso Cuarona. Oba filmy znalazły się na krótkiej liście tytułów typowanych do nominacji do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.
Szczegółowy repertuar Kina Studyjnego GCF jest dostępny na stronie www.gcf.org.pl. Bilety na film kosztują 17, 14 i 11 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 13 i 11 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).

ikona