1348 (1048) 2018-12-21 - 2019-01-03

Wigilia u Franciszkanów

Jak co roku w Wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia o godzinie 15.00, w dolnym kościele oo. Franciszkanów (ul. Ujejskiego 40) odbędzie się świąteczna wieczerza dla osób samotnych i potrzebujących. Nie zabraknie tradycyjnych potraw, kolędowania i symbolicznego łamania się opłatkiem. Życzenia złoży prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
Wśród tradycyjnych potraw nie zabraknie: barszczu z pasztecikiem, ryby po grecku, kotletów rybnych, kapusty z grzybami i słodkich wypieków. Nie zapomniano również o podarunkach. Wcześniej przygotowano paczki, które zostaną rozdane po wieczerzy. A najmłodsi goście Wigilii zostaną obdarowani maskotkami, zebranymi podczas akcji „Podziel się pluszakiem”.
Wigilia nie mogłaby się odbyć bez udziału wolontariuszy. W tym roku, tak jak w latach poprzednich, będą to: harcerze ZHR, Fundacja Zmian Społecznych „Kreatywni”, Centrum Aktywności Seniora, Caritas, radni i wszyscy zainteresowani, którzy przybędą tego dnia z pomocą.
Organizatorzy zapewniają, że każda potrzebująca osoba będzie mogła dołączyć do wieczerzy. Miejsc przy stole jest blisko tysiąc.

ikona