1349 (1049) 2019-01-04 - 2019-01-10

Ulica Krauzego ułatwi dojazd do Obwodnicy

Utwardzonym fragmentem ulicy Krauzego kierowcy mogą jeździć od soboty, 22 grudnia // fot. Sławomir Okoń

Utwardzonym fragmentem ulicy Krauzego kierowcy mogą jeździć od soboty, 22 grudnia // fot. Sławomir Okoń

Łączy Chwarzno z Wiczlinem i ułatwi dojazd do Obwodnicy Trójmiasta. Ulica Krauzego, która dotychczas była drogą gruntową, zyskuje nowe oblicze. Zakończył się pierwszy etap jej budowy. Ulicę utwardzono betonowymi płytami niemal od osiedla Sokółka Zielenisz do ul. Chwarznieńskiej. Tym odcinkiem kierowcy jeżdżą już od sobotniego popołudnia. Docelowo utwardzona zostanie cała długość drogi – od ul. Chwarznieńskiej do ul. Śliskiej.
 
Utwardzenie ulicy Krauzego to projekt przygotowany przez Radę Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino. Usprawni on komunikację. Pozwoli też na stworzenie dodatkowego dojazdu do Obwodnicy Trójmiasta z usytuowanych w tamtym rejonie osiedli mieszkaniowych. Żeby tam dotrzeć, kierowcy nie będą już musieli cofać się do ul. Staniszewskiego.    
 
Droga ma 5 metrów szerokości i powstaje z betonowych płyt yomb. Na skraju układane są płyty rowerowe – czyli takie z otworami umieszczonymi po bokach, a nie biegnącymi wzdłuż płyty.  
 
Właśnie zakończył się pierwszy etap prac.
 
 – Budowa pozwoli na upłynnienie ruchu w godzinach porannych. W 2018 roku zrealizowaliśmy pierwszy etap budowy. Utwardzono ponad 50% odcinka drogi – niemal od osiedla Sokółka Zielenisz do ul. Chwarznieńskiej – mówi Jakub Ubych, radny Gdyni.
 
Tym odcinkiem ulicy kierowcy mogą już jeździć od soboty, 22 grudnia.
 
Docelowo ulica Krauzego będzie utwardzona na całej długości, czyli od ul. Chwarznieńskiej do ul. Śliskiej. Powstanie też jednostronny chodnik i oświetlenie. Będą oddzielone od drogi szpalerem drzew, które rosną tam od dawna. Trwają już prace koncepcyjne nad tą częścią projektu.
 
Koszt budowy pierwszego etapu inwestycji to pół miliona zlotych. Został sfinansowany ze środków Rady Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 03.01.2019 12:58
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 03.01.2019 12:58
  • ikonaZmodyfikował: Dorota Nelke
ikona