Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1349 (1049) 2019-01-04 - 2019-01-10

Rok 2019 zaczął się #wGdyni

Rok 2019 zaczął się #wGdyni// fot. Karol Stańczak

Rok 2019 zaczął się #wGdyni// fot. Karol Stańczak

Na skwerze Kościuszki królowała wczoraj wieczorem dobra muzyka. Było energetycznie, ekologicznie i alternatywnie, a uczestników miejskiego sylwestra nie opuszczała gorąca atmosfera! Zadbały o to gwiazdy wieczoru. Sceną zawładnęli: Kiev Office, Bovska, Ørganek oraz Vacos Malcolm. Noworoczną zabawę zwieńczył efektowny pokaz laserowo-multimedialny z oprawą dźwiękową.

Sylwestrowa noc w Gdyni była nie tylko pełna muzycznych wrażeń. Na uczestników miejskiej imprezy czekało też wiele innych atrakcji. Tęskniący za wysokimi temperaturami mogli się udać do specjalnej strefy spotkań „Żar Tropików”. Przypomniała ona wszystkim letnią aurę. Można tam było odpocząć na leżakach i hamakach oraz ogrzać się przy specjalnych grzybkach grzewczych. Rodzice, którzy zdecydowali się spędzić ten wieczór z dziećmi, mogli skorzystać ze strefy rodzinnej. Na najmłodszych czekały animacje i kreatywne zabawy. Nie zabrakło także bogatej oferty gastronomicznej. Potrawy z różnych zakątków świata serwowano prosto z foodtrucków rozstawionych wzdłuż skweru Kościuszki. W foodtruckowej alei zadbano też o ekologię. Stanęły tam eko-rybki, czyli śmietniki do segregacji odpadów.

Podczas sylwestrowego koncertu nie mogło zabraknąć gospodarza miasta. Kilka minut przed północą na scenie pojawił się prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który złożył wszystkim uczestnikom imprezy noworoczne życzenia.

Niech 2019 rok przyniesie uśmiech, miłość, radość i spełnienie marzeń. Niech będzie prawdziwie szczęśliwy. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! – mówił ze sceny prezydent Wojciech Szczurek.

Potem odbyło się tradycyjne odliczanie do północy. Nowy Rok przywitał pokaz laserowo-multimedialny z oprawą dźwiękową, który zastąpił w tym roku wystrzały fajerwerków. A wszystko z troski o zwierzęta.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 03.01.2019 13:52
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 03.01.2019 13:53
  • ikonaZmodyfikował: Dorota Nelke
ikona