1349 (1049) 2019-01-04 - 2019-01-10

Święta, święta… i co z choinką po Świętach?

Święta, święta… i co z choinką po Świętach? // fot. pixabay.com

Święta, święta… i co z choinką po Świętach? // fot. pixabay.com

Początek nowego roku to czas kiedy zaczynamy pozbywać się choinek, które zdobiły nasze mieszkania podczas Świąt. Świąteczne drzewko, jako odpad zielony podlega segregacji i nie może trafić „za okno”. Co zrobić z niepotrzebnym drzewkiem? Podpowiadamy, gdzie i kiedy można je wystawić, żeby zostało uprzątnięte.

W blokach i budynkach wielorodzinnych choinki należy wystawiać przed pergolami śmietnikowymi, tak, żeby nie blokować do nich dostępu. Natomiast mieszkańcy domków jednorodzinnych powinni wystawić drzewko przed posesją, w miejscu widocznym i łatwo dostępnym. W obu przypadkach trzeba to zrobić najpóźniej do godz. 6.00 rano w dniu planowanego wywozu.
 
Choinki będą odbierane w następujących terminach:

  • 16 i 30 stycznia oraz 13 i 27 lutego – choinki będą odbierane: w dzielnicach Dąbrowa, Karwiny i Wielki Kack – zarówno w zabudowie wielorodzinnej, jak i jednorodzinnej,
  • 9 i 23 stycznia oraz 6 i 20 lutego – choinki będą odbierane: w dzielnicach Oksywie, Obłuże, Babie Doły, Pogórze, Cisowa, Chylonia, Chwarzno-Wiczlino, Witomino Radiostacja, Witomino Leśniczówka, Leszczyki, Pustki Cisowskie-Demptowo, Mały Kack, Orłowo, Redłowo, Wzgórze św. Maksymiliana, Kamienna Góra, Działki Leśne, Śródmieście i Grabówek - zarówno w zabudowie wielorodzinnej, jak i jednorodzinnej.
 
Przypominamy, że wraz z nowym 2019 rokiem wszedł w życie nowy harmonogram odbioru odpadów zmieszanych i segregowanych, który znajdziecie na stronie www.wyrzucam.to.

  • ikonaOpublikowano: 03.01.2019 12:25
  • ikona

    Autor: Marta Jaszczerska-Zawadzka (m.jaszczerska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 03.01.2019 12:28
  • ikonaZmodyfikował: Dorota Nelke
ikona