1349 (1049) 2019-01-04 - 2019-01-10

Winda w Przychodni Orłowo już działa

Winda w Orłowie, fot. A. Trafas

Winda w Orłowie, fot. A. Trafas

Pacjenci Przychodni Orłowo przy ul. Wrocławskiej 54 w Gdyni, tuż przed świętami otrzymali bardzo miły prezent. W poniedziałek, 17 grudnia, została oddana do użytku nowoczesna winda, której budowa była możliwa dzięki głosowaniu w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Licznie oddawane przez mieszkańców Orłowa głosy na ten projekt BO 2017 pozwoliły zgromadzić sumę blisko 180 tysięcy złotych, stanowiącą połowę potrzebnej kwoty. Pozostałe środki pokryła z własnego budżetu Przychodnia Orłowo.
 
- To bardzo potrzebna inwestycja w naszej placówce – wyjaśnia Małgorzata Litwińska–Roszak, Prezes Zarządu, Kierownik Przychodni Orłowo. Jeszcze rok temu, na wyższe kondygnacje w przychodni można było dostać się jedynie schodami, lub bardzo wysłużonym podnośnikiem, dla osób z niepełnosprawnościami. – Dzięki zaangażowaniu jednej z pacjentek, pomocy radnych z dzielnicy Orłowo i aktywności wszystkich mieszkańców, którzy licznie głosowali na projekt budowy windy w Budżecie Obywatelskim 2017, udało się zgromadzić połowę środków na jej zbudowanie. Kasa Przychodni Orłowo wyłożyła dodatkowe 180 tysięcy złotych, dzięki czemu od dziś wszyscy mogą korzystać z nowoczesnej windy, a to bardzo usprawnia dostęp do usług medycznych naszej przychodni.

Budynek przychodni liczy cztery kondygnacje. Wejście do windy znajduje się tuż obok głównych drzwi, przy parkingu. Winda zatrzymuje się na każdym piętrze – aby dostać się do rejestracji należy wybrać poziom pierwszy.

- Nie mogłam się doczekać uruchomienia tej windy – mówiła w poniedziałek Pani Helena, jedna z pierwszych pacjentek, korzystających z najnowszego urządzenia w Przychodni Orłowo. – Wchodzenie po schodach bardzo mnie męczyło, teraz do każdego lekarza mogę dostać się bez problemu.

Personel Przychodni Orłowo od dziś informuje swoich pacjentów o możliwości korzystania z windy. – Jeszcze nie wszyscy zdążyli zauważyć, że budowa windy została zakończona – mówi Kierownik Przychodni Orłowo. Za kilka dni pacjenci przyzwyczają się do tego udogodnienia. O trwałości urządzenia może świadczyć pięcioletni okres gwarancji, dlatego nikt nie powinien obawiać się o awarie. Z usług przychodni korzysta około 13,5 tysiąca pacjentów, dla wielu z nich, winda jest wręcz niezbędna, aby skorzystać z porady lekarza.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 03.01.2019 11:09
  • ikona

    Autor: Katarzyna Mejna (k.mejna@lis.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 03.01.2019 11:09
  • ikonaZmodyfikował: Dorota Nelke
ikona