1349 (1049) 2019-01-04 - 2019-01-10

Wystawy

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na wystawę fotograficzną Viktorii Marinov „Altered States”.
Viktoria Marinov to reżyserka, operatorka i fotograficzka polsko-bułgarskiego pochodzenia. Na jej zdjęciach widnieją prozaiczne przedmioty i krajobrazy ukazane jako swoje odbicia w wodzie.
Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek 8 stycznia o godz. 18.00 w Galerii GCF (pl. Grunwaldzki 2). Wstęp wolny.

***

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Wystawa otwarta do 31 grudnia 2024 r.
na wystawę czasową „Wesołych świąt” poświęconą graficznym pocztówkom z poprzedniego wieku. W latach 60. i 70. XX wieku ich projekty opracowywali najwybitniejsi polscy ilustratorzy: Szancer, Kilian, Wilkoń, Uszacka, Truchanowska, Czajkowska, Orłowska-Gabryś, Gutsche, Heidrichowie, Jaworowski, Grabiański, Majchrzak, Pokora, Stanny, Rychlicki, Butenko (mało kto pamięta, że od projektowania bożonarodzeniowych pocztówek zaczynał Grzegorz Rosiński, znany miłośnikom komiksu na całym świecie jako twórca Thorgala).
Wystawę można oglądać do 19 lutego.
na wystawę „Przemoc i Pa­mięć”, którą można oglądać do 20 stycznia.


***

Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) za­prasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powo­dów, do rozmaitych miejsc na świecie.

***
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na:
– wystawę stałą „Mamy rozkaz Cię utrzymać...”
Muzealna nowoczesność, atrakcyjny plastycznie wystrój, multimedia połączone z klasyką i zabytki pełne śladów przeszłości, tworzą opowieść o stu latach historii polskiej Marynarki Wojennej – ludziach, okrętach, dokonaniach – kształtowaniu się narodowej morskiej tożsamości oraz tradycji biało-czerwonej bandery,
– wystawy „Zbrojownia Muzeum Mary­narki Wojennej” oraz „W świecie dawnych żaglow­ców”.
Zwiedzanie: wtorki - godz. 10.00-19.00 wstęp bezpłatny, od środy do niedzieli - godz. 10.00 - 17.00.

***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę malarstwa Marka Koguta „100 lat Marynarki Wojennej”. Wystawa czynna do 6 stycznia od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 oraz w weekendy na życzenie.

***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę zdjęć wielkoformatowych pt. „fotoOczko to tu to tam”, która została zorganizowana przez Galerię Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej i sfinansowana w ramach projektu „Oczko” przez Gdyńskie Centrum Zdrowia.
Fotografie prezentują uczniowie: Antonina Borys, Zuzanna Borys, Katarzyna Potrykus i Tymon Zarzycki.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 do 18 stycznia.

***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza na wystawę fotografii Andrzeja Kazimierza Wróblewskiego pod wspólnym tytułem „AKT” do lokalu artystycznego „Tygiel” (ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV).
Wystawę można oglądać do końca stycznia.

***
Galeria Debiut i Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych zapraszają na wystawę Młode Malarstwo w Gdańsku. Wystawę można oglądać w Galerii Debiut (ul. Orłowska 8) do 13 stycznia w tygodniu w godz. 10.00-15.00 i w weekendy w godz. 11.00-16.00.

***
Akwarium Gdyńskie zaprasza na wystawę Bielik. To 18 fotografii dokumentujących poszczególne fazy lotu w trakcie ataku bielika na zdobycz i podejmowania jej z wody. Zdjęcia tych niesamowitych ptaków autorstwa profesora Tomasza Linkowskiego można oglądać do końca stycznia.
Wstęp w cenie biletu na ekspozycję.

***
Akwarium Galeria Sztuki w CH Batory (ul. 10 Lutego 11) zaprasza na wystawę malarstwa Ewy Masłowskiej.
Ewa Masłowska zajmuje się głównie malarstwem olejnym, ale także akwarelami, akryliami, temperamentami i pastelami. Holenderska Fundacja 2000 mianowała ją jedną z 2000 najlepszych malarzy na świecie na wystawie w Korei (Seul 2003 r.).
Wystawę można oglądać do 29 stycznia codziennie w godz. 10.00-0.00.

ikona