1350 (1050) 2019-01-11 - 2019-01-17

Co z choinką po świętach?

Początek nowego roku to czas kiedy zaczynamy pozbywać się choinek, które zdobiły nasze mieszkania podczas świąt. Świąteczne drzewko, jako odpad zielony podlega segregacji i nie może trafić „za okno”. Co zrobić z niepotrzebnym drzewkiem? Podpowiadamy, gdzie i kiedy można je wystawić, żeby zostało uprzątnięte.

W blokach i budynkach wielorodzinnych choinki należy wystawiać przed pergolami śmietnikowymi, tak, żeby nie blokować do nich dostępu. Natomiast mieszkańcy domków jednorodzinnych powinni wystawić drzewko przed posesją, w miejscu widocznym i łatwo dostępnym. W obu przypadkach trzeba to zrobić najpóźniej do godz. 6.00 rano w dniu planowanego wywozu.
Choinki będą odbierane w następujących terminach:
– 16 i 30 stycznia oraz 13 i 27 lutego – choinki będą odbierane w dzielnicach: Dąbrowa, Karwiny i Wielki Kack – zarówno w zabudowie wielorodzinnej, jak i jednorodzinnej,
– 23 stycznia oraz 6 i 20 lutego – choinki będą odbierane w dzielnicach: Oksywie, Obłuże, Babie Doły, Pogórze, Cisowa, Chylonia, Chwarzno-Wiczlino, Witomino Radiostacja, Witomino Leśniczówka, Leszczyki, Pustki Cisowskie-Demptowo, Mały Kack, Orłowo, Redłowo, Wzgórze św. Maksymiliana, Kamienna Góra, Działki Leśne, Śródmieście i Grabówek - zarówno w zabudowie wielorodzinnej, jak i jednorodzinnej.
Przypominamy, że wraz z nowym 2019 rokiem wszedł w życie nowy harmonogram odbioru odpadów zmieszanych i segregowanych, który znajduje się na stronie internetowej www.wyrzucam.to.