1350 (1050) 2019-01-11 - 2019-01-17

Experyment dla dorosłych – „Po co komu ZOO?”

Centrum Nauki Experyment (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza na spotkanie dla dorosłych z cyklu Science cafe, które odbędzie się 27 stycznia o godz. 16.00 w siedzibie gdyńskiego centrum.
Goście wraz z ekspertem – Michałem Targowskim dyrektorem Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego spróbują odpowiedzieć na tytułowe pytanie: „Po co komu ZOO?” i czy jest ono faktycznie spółką z ogromną odpowiedzialnością. Dowiedzą się, dlaczego coraz mniej gatunków zwierząt może mieszkać w swoim naturalnym środowisku i czy ogrody zoologiczne są niezbędne do zachowania bioróżnorodności.
Wykładowi towarzyszyć będą warsztaty #olejolej prowadzone przez pracowników ZOO, którzy opowiedzą, w jaki sposób bycie świadomym konsumentem może uratować orangutany od wyginięcia.
Edukatorzy Experymentu pokażą też m.in., jak skomplikowaną sieć stanowią łańcuchy pokarmowe oraz jaki wpływ na dziką przyrodę mają produkowane przez ludzi zanieczyszczenia.
Bilety w cenie 15 zł oraz 10 zł dla posiadaczy karty Gdynia Senior Plus do nabycia w kasach oraz przez stronę bilety.experyment.gdynia.pl.