1350 (1050) 2019-01-11 - 2019-01-17

IX Festiwal Kolęd i Pastorałek Wojska Polskiego

Dowódca 3. Flotylli Okrętów i Kierownik Klubu Marynarki Wojennej zapraszają mieszkańców Gdyni na IX Festiwal Kolęd i Pastorałek Wojska Polskiego.
Festiwal odbędzie się w dniach 17-19 stycznia. Wezmą w nim udział artyści amatorzy wywodzący się ze środowiska wojskowego.
17 stycznia o godz. 18.00 odbędzie się uroczysta inauguracja festiwalu. Będzie to koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Wokalnego Klubu Marynarki Wojennej oraz Żeńskiego Chóru Kameralnego.
Wydarzenie odbędzie się w Klubie Marynarki Wojennej, ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni. Wstęp wolny za okazaniem wejściówek, które będą dostępne od 14 stycznia, od godz. 12.00 w sali kolumnowej Klubu MW /ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni/.
18 stycznia w godz. 12.00-19.00 odbędą się przesłuchania konkursowe uczestników Festiwalu w sali widowiskowej Klubu 3. Flotylli Okrętów (ul. Rondo pod Oliwą).
Festiwal zakończy 19 stycznia o godz. 17.00 Koncert Galowy Laureatów IX Festiwalu Kolęd i Pastorałek WP w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej (ul. Śmidowicza 45).
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
Festiwal Kolęd i Pastorałek „Nadmorska Kolęda – Gdynia 2019” to wydarzenie kulturalne podczas, którego uczestnicy z całej Polski. m.in. z Lublina, Warszawy, Żagania, Opola i Gdyni zaprezentują się w dwóch kategoriach konkursowych: zespoły i soliści, a całość wieńczy koncert finałowy laureatów. Festiwal ma na celu prezentację współczesnej interpretacji kolęd i pastorałek, konfrontację dokonań twórczych uczestników oraz promocję Amatorskiego Ruchu Artystycznego Wojska Polskiego wśród szerszej publiczności.