1350 (1050) 2019-01-11 - 2019-01-17

Jubileuszowa Arka Gdynia Cup za nami

W ubiegły weekend w hali Gdynia Arena odbyła się XX jubileuszowa edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży do lat 12 „Arka Gdynia Cup '2019” Przez dwa dni rywalizowało 16 zespołów z Polski i zagranicy. Wygrał Bałtyk Koszalin.
W sobotę turniej oficjalnie otworzył wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk i legenda Żółto-Niebieskich Janusz Kupcewicz. Na otwarciu obecni byli prezes SSA Arka Wojciech Pertkiewicz oraz Prezes SI Arka Krzysztof Rybicki, a także pomysłodawca imprezy i jej dyrektor – Tomasz Bobryk. Jak zwykle ceremonię otwarcia uświetniły występy artystyczne, tym razem przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury.
W sobotę odbywały się gry eliminacyjne w grupach. Wygrały je z kompletem zwycięstw Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin i Bałtyk Koszalin. Aż trzy z nich zajęły w turnieju czołowe miejsca. Rozstrzygnęła o tym niedzielna rywalizacja finałowa o poszczególne miejsca. W jednej z grup (o miejsca 9-16) mieliśmy także żółto-niebieskie derby, gdzie młodszy zespół Arki (2008) przegrał 1:3 z Arką 2007 III i 0:2 z Arką 2007 II. W meczu między III i II lepsza okazała się ta druga, wygrywając 2:0.
Najbardziej zacięta była rywalizacja w grupach półfinałowych, gdzie o czołowych miejscach decydowały ostatnie mecze.
Bliska awansu do finału była Arka 2007 I, która po wygranych z Radunią 2:1 i Zagłębiem 1:0 oraz remisie 2:2 z Bałtykiem Koszalin, czekała na rozstrzygnięcie meczu Bałtyku z Zagłębiem. Wygrał 3:0 Bałtyk i awansował do finału, wyprzedzając Arkę lepszą różnicą bramek. W drugiej grupie półfinałowej o miejsca 1-8 wygrał z kompletem zwycięstw Śląsk, który w bezpośrednim meczu pokonał Pogoń 2:0.
Mecz o 3. miejsce rozegrał się pomiędzy Pogonią Szczecin, a Arką 2007 I i zakończył wynikiem 2:0.
W finale zmierzyły się drużyny Bałtyku Koszalin oraz Śląska Wrocław, kończąc turniej rezultatem 3:1.
Puchary najlepszym wręczali Przewodnicząca Rady Miasta Joanna Zielińska, Janusz Kupcewicz i wiceprezes SI Arka Gdynia Jarosław Kopański.
Imprezę patronatem objęli: prezydent Wojciech Szczurek, legenda Arki Janusz Kupcewicz oraz prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.
Gratulujemy.