Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
1350 (1050) 2019-01-11 - 2019-01-17

Powtórny przetarg na Węzeł Chylonia

Przetarg, który miał wyłonić wykonawcę Węzła Integracyjnego Gdynia Chylonia zostanie unieważniony. Jedyna złożona oferta opiewała na kwotę dwukrotnie większą niż ta, jaką miasto przeznaczyło na sfinansowanie inwestycji. Trwają pozostałe prace, prowadzone w ramach realizacji projektu unijnego: „Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w Gdyni poprzez inwestycje infrastrukturalne, m.in. utworzenie węzła integracyjnego Gdynia Chylonia”.
To inwestycja, z której z pewnością nie zrezygnujemy. Powtórzymy przetarg. Chcemy wybudować węzeł integracyjny w Chyloni za realną kwotę. Nie możemy akceptować tak dużych różnic w cenach. To jeden z naszych projektów strategicznych, a na jego realizację czekają mieszkańcy. Przez kilka najbliższych miesięcy będziemy przygotowywać kolejne, równie ważne dla Gdyni – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
Inwestycja w Chyloni, której dotyczy powtórny przetarg, obejmuje całkowitą przebudowę Placu Dworcowego, budowę nowego parkingu podziemnego, budowę ścieżki rowerowej na Kartuskiej i przebudowę sieci trakcyjnej dla trolejbusów. 30.11.2018 roku miało miejsce otwarcie ofert przetargowych w pierwszym przetargu. Jedyną firmą, która się zgłosiła, był warszawski Budimex SA. Oferta wyniosła 60 529 669,17 zł brutto. Miasto przeznaczyło na sfinansowanie zamówienia 30 912 541,40 zł brutto.
Wartość projektu „Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w Gdyni poprzez inwestycje infrastrukturalne, m.in. utworzenie węzła integracyjnego Gdynia Chylonia” wynosi ok. 66 mln zł, dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowiskona lata 2014-2020 to około 40 mln zł.