1350 (1050) 2019-01-11 - 2019-01-17

Ruszył „Gdyński Biznesplan” – zgłoś pomysł

Wystartowała 17. edycja konkursu „Gdyński Biznesplan”. Jego hasło przewodnie to „Studiujesz? Zgłoś pomysł!”. Do udziału zaproszono pomysłowych studentów, którzy marzą o własnej firmie i są zdeterminowani, żeby swoje biznesowe plany wcielić w życie.
Ideą konkursu jest umożliwienie realizacji biznesowych planów przede wszystkim tym, którzy nie mają jeszcze doświadczenia na tym polu. Chodzi też o kształtowanie i wspieranie postaw aktywnych i przedsiębiorczych wśród studentów, których projekty rokują powodzenie rynkowe.
Na zwycięzcę czekają cenne nagrody rzeczowe i finansowe.
Zwycięstwo w „Gdyńskim Biznesplanie” przekłada się na konkretną nagrodę finansową – 30 tys. złotych, która bez wątpienia pomoże laureatowi we wcielaniu w życie biznesowych planów. Ale warto podkreślić, że wygranymi w tym konkursie są wszyscy jego uczestnicy – zyskują bowiem potężną dawkę wiedzy i możliwość konsultowania swoich pomysłów z ekspertami. Dla studentów to doskonała okazja, by wyjść poza mury uczelni i skonfrontować swoje plany z realnym biznesowym światem – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.
Zgłoszenia do konkursu można składać do 31 stycznia 2019 roku. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie GCWP www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl.
W formularzu zgłoszeniowym, każdy uczestnik musi wpisać tytuł swojego planu biznesowego. Projekt może dotyczyć założenia nowej firmy lub rozwoju już istniejącej na terenie Gdyni.
Uwaga! Uczestnik konkursu może złożyć tylko jeden formularz zgłoszeniowy. W przypadku zgłoszenia jednego pomysłu biznesowego przez zespół, każdy z członków zespołu musi być aktywnym studentem i wypełnić odrębny formularz zgłoszeniowy (wpisując ten sam tytuł biznesplanu).
Organizowany od 2003 r. konkurs „Gdyński Biznesplan” ma charakter ogólnopolski. Jego celem jest promocja przedsiębiorczości oraz wsparcie osób, które swoją przyszłość wiążą z własną działalnością gospodarczą, ale nie posiadają jeszcze odpowiedniego zaplecza (środków, lokalu, know-how). Co roku w konkursowe szranki staje kilkaset osób.
Szczegóły i regulamin na stronie www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl.