Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1350 (1050) 2019-01-11 - 2019-01-17

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

„Powrót Bena” i „Vice” – między innymi te nowe filmy można oglądać od piątku w Gdyńskim Centrum Filmowym (pl. Grunwaldzki 2). W repertuarze nadal są też nagradzane „Bohemian Rhapsody”, „Zimna wojna” i „Narodziny gwiazdy”. Warto wybrać się na dokumenty z Festiwalu Sundance i na przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Larsa von Triera.
Wielkim powodzeniem wśród widzów cieszy się dramat „Mój piękny syn” opowiadający o zmaganiach rodziny z uzależnieniem narkotykowym nastoletniego syna. Tę samą tematykę podejmuje również „Powrót Bena” z Julią Roberts w jednej z głównych ról. Film „Vice” przedstawia sylwetkę wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, Dicka Cheneya, w którego wcielił się Christian Bale. Aktora nagrodzono właśnie za tę rolę Złotym Globem. Nagrodzony został również Rami Malek, który brawurowo zagrał Freddiego Mercury’go, wokalistę zespołu Queen. Jego historię przedstawia film „Bohemian Rhapsody”. Do kina można wybrać się również na „Narodziny gwiazdy” oraz na „Zimną wojnę”.Jeśli ktoś jeszcze nie widział polskiego kandydata do Oscara, można nadrobić zaległości.
Juliusz Machulski, reżyser i producent filmowy, aktor i scenarzysta, autor takich przebojów jak „Vabank”, „Seksmisja”, „Kingsajz” czy „Kiler” będzie gościem Gdyńskiego Centrum Filmowego 11 stycznia o godz. 18.00. Spotkanie autorskie w Galerii GCF poświęcone zostanie książce „Hitmen”, zbiorowi dowcipnych i osobistych felietonów.
Wstęp wolny.
12 stycznia w Kinie Studyjnym GCF można będzie zobaczyć najlepsze filmy krótkometrażowe z całego świata, nagrodzonych podczas ubiegłorocznej edycji słynnego Festiwalu Filmowego Sundance.
GCF i Uniwersytet Gdański zapraszają na przedpremierę najnowszego filmu duńskiego reżysera, Larsa von Triera, pt. „Dom, który zbudował Jack”. To podszyte czarnym humorem, długo oczekiwane dzieło Larsa von Triera, reżysera „Nimfomanki”, „Antychrysta” i „Melancholii”. Pokaz oraz dyskusja z cyklu Spotkanie Filozoficzne z Gutek Film odbędą się 15 stycznia o godz. 20.20. Dyskusję po seansie poprowadzi dr Robert Rogoziecki z Zakładu Estetyki i Filozofii Kultury Uniwersytetu Gdańskiego..
Dwa filmy o tematyce biegowej, „RunCamino” i „Chasing the Breath”, można zobaczyć w Gdyńskim Centrum Filmowym 20 stycznia. Zaplanowano również spotkanie z ich bohaterem, Robertem Celińskim, biegaczem ekstremalnym.
Bilety na film kosztują 18, 15 i 12 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 14 i 12 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).
Szczegółowy repertuar Kina Studyjnego GCF jest dostępny na www.gcf.org.pl.