Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

1350 (1050) 2019-01-11 - 2019-01-17

Styczeń w Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni zaskoczy wszystkich odwiedzających nowymi, nietuzinkowymi pomysłami, a także zapewni solidną dawkę wykładów, oprowadzań kuratorskich i zajęć edukacyjnych.
Na początku 2019 roku Muzeum Miasta Gdyni inicjuje „Projekt Miasto” – siedmioletni cykl działań, który odbywa we wszystkich dzielnicach Gdyni. Projekt to liczne warsztaty, spotkania z  mieszkańcami, badania społeczne oraz działania animacyjne – zarówno w instytucji, jak i w przestrzeni miejskiej.
W styczniu rozpoczynają się filmowe seanse związane z projektem (18 stycznia), a także rusza akcja „Badacze Miasta” (26 stycznia), podczas której będzie można stać się wolontariuszem, poszukującym niezwykłych miejskich historii związanych z teraźniejszością Gdyni.
25 stycznia odbędzie się premiera płyty „Gdynia 1988-2018” wydanej przez Muzeum Miasta Gdyni – wyjątkowego muzycznego albumu, będącego hołdem złożonym Trójmiejskiej Scenie Alternatywnej lat 80. przez współczesne, związane z Gdynią zespoły i muzyków. To również próba nowego spojrzenia na kultowy, wydany w 1988 roku, album Gdynia, który zawierał nagrania formacji takich jak Pancerne Rowery, Bielizna czy Apteka. Podczas premiery wystąpi formacja Band A oraz Kiev Office – będzie to przyczynek do serii występów na żywo gdyńskich formacji w Muzeum Miasta Gdyni.
Kontynuowane będą cykle wykładów. 17 stycznia dyrektor Muzeum Miasta Gdyni, dr Jacek Friedrich, opowie o tajnikach warsztatu twórców pocztówek świątecznych z poprzedniego stulecia. Wykład nawiązywać będzie do wystawy „Wesołych Świąt”, którą można oglądać do końca lutego.
Do 20 stycznia można zapoznać się z wystawą Doroty Nieznalskiej „Przemoc i Pamięć”. Ostatniego dnia ekspozycji odbędzie się kuratorskie oprowadzanie z udziałem artystki, która opowie o kulisach powstawania instalacji oraz o historiach kryjących się za prezentowanymi fotografiami.