Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
1350 (1050) 2019-01-11 - 2019-01-17

Wichura nie zaskoczy z aplikacją gdynia.pl

Przez Pomorze przeszło niedawno duże załamanie pogody. Silny wiatr, wysoki poziom wody w strefie przybrzeżnej, gołoledź, duże opady śniegu – tych zjawisk doświadczyliśmy. Każdy, kto pobrał i korzysta z aplikacji gdynia.pl, otrzymał z odpowiednim wyprzedzeniem meteorologiczne ostrzeżenia.

Warto wiedzieć zawczasu i być przygotowanym na tak niespodziewanie trudne warunki pogodowe, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Komunikat i co dalej?
Zachęcamy do korzystania z powiadomień o komunikatach. Pojawiają się tam wszystkie ostrzeżenia, wydane przez IMGW lub Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, które są ważne dla naszego bezpieczeństwa.

Co jeszcze w aplikacji gdynia.pl
Warto przyjrzeć się pełnemu pakietowi usług i możliwości, jakie oferuje aplikacja gdynia.pl. Po pobraniu aplikacji, w sposób automatyczny są zaznaczane wszystkie opcje powiadomień. Są to powiadomienia o komunikatach związanych z sytuacjami kryzysowymi, powiadomienia o nowych artykułach, powiadomienia o nowo wprowadzonych zgłoszeniach. Można też skorzystać z powiadomień o imprezach, które są organizowane w najbliższej okolicy lub zaznaczyć opcję: pomiń imprezy. Jeśli nie chcemy, by aplikacja generowała powiadomienie po publikacji każdego nowego artykułu, informującego o ciekawych wydarzeniach z życia Gdyni i gdynian, możemy „odznaczyć” pole „co nowego” w ustawieniach powiadomień. Z kolei funkcja „zgłoszenie” pozwala każdemu na przesłanie zgłoszenia o awarii lub usterce, którą zauważył, wraz ze zdjęciem. Służby miejskie, po usunięciu usterki, w tej samej aplikacji umieszczają informację, że wszystko jest już w porządku. Ten blok funkcji aplikacji nosi nazwę „Asystenta mieszkańca”.
Aplikację pobrało już prawie dwa tysiące osób.